Advertisement

Artykuły do tagu: hymn

Uczniowie i nauczyciele o 11:11 wspólnie uczcili Niepodległ±
W przeddzień ¦więta Niepodległo¶ci, cała społeczno¶ć piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 razem od¶piewała „Mazurka D±browskiego". Niestety uczniowie i nauczyciele nie mogli spotkać się wszyscy wspólnie w jednej sali, a wydarzenie musiało odbyć się z zachowaniem covidowych obostrzeń.
Przedszkolaki od¶piewały Mazurka D±browskiego
Blisko 100 dzieci z Przedszkola Samorz±dowego w Wolborzu od¶piewało Mazurka D±browskiego. To w ramach obchodów zbliżaj±cego się Narodowego ¦więta Niepodległo¶ci.
Niepodległa do Hymnu - ¶więtujmy razem 11 listopada
Jak wspólnie ¶więtować tegoroczn± 102. rocznicę odzyskania niepodległo¶ci? Co zrobić 11 listopada, gdy musisz zostać w domu? Wystarczy w samo południe wł±czyć radio Strefa FM (98,2) i doł±czyć do narodowego słuchania Mazurka D±browskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Można wysłuchać go w milczeniu, za¶piewać lub zagrać na instrumencie - najważniejsze to być razem w tej wyj±tkowej chwili.
Patriotyczne ¶piewanie w Ręcznie
140 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie uczestniczyło w finałowym przesłuchaniu w ramach 3. edycji ogólnopolskiego konkursu "Do hymnu". Zadaniem młodzieży było wspólne od¶piewanie hymnu oraz dwóch innych wybranych pie¶ni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów szkoły.
Zapa¶nicy z AKS maj± swój hymn
W niedziele odbyła się premiera utworu „ Z serca kamień AKS" nagranego przez JoDe JSM, Sacze, DJ Zombie oraz Kdoxa. Piosenka powstała po to, aby uhonorować zasługi piotrkowskich zapa¶ników, trenerów i innych ludzi skupionych wokół tej dyscypliny sportowej w obu stylach.
Uczniowie i nauczyciele z ZSP 1 wspólnie za¶piewali hymn
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie uczcili setn± rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległo¶ci.
Kwiatami i hymnem uczcili powstańców Warszawy
Punktualnie o godzinie 17.00 w Piotrkowie uczczono 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hołd powstańcom Warszawy oraz Polskiemu Państwu Podziemnemu złożyli także przedstawiciele władz Piotrkowa.
Hymn Piotrkowa zabrzmiał z szuflady?
Od dwunastu lat Piotrków, tak jak Nowy Targ, Suwałki, Sosnowiec i wiele innych polskich miast, posiada swój hymn. Napisany specjalnie w tym celu utwór muzyczny nie doczekał się jednak promocji i do dzi¶ nie jest używany. Czy wkrótce to się zmieni?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat