Artykuły do tagu: Łęki Szlacheckie

Nowy samochód strażacki dla OSP Bęczkowice
Nowy samochód strażacki trafił do jednostki OSP Bęczkowice. Auto przekazano w użyczenie druhom w Komendzie Miejskiej PSP.
Symbolicznie przekazali dożynkowy kłos
Ruszają przygotowania do Dożynek Powiatu Piotrkowskiego. Podczas oficjalnego spotkania w siedzibie powiatowego urzędu, starosta piotrkowski wraz ze swoimi współpracownikami spotkali się ze gospodarzami poprzednich i zbliżających się dożynek. Symbolicznie przekazano przy tej okazji kłos, który powędrował z Czarnocina do Łęk Szlacheckich.
Turniej Siatkarski
W hali sportowej przy szkole im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbył się w miniony weekend Turniej Siatkarski "Solidarni z Ukrainą" o Puchar Wójta Gminy Łęki Szlacheckie. Organizatorami imprezy była drużyna Volley Props Łęczno oraz Gmina Łęki Szlacheckie.
Mamy matematycznego mistrza!
Bartłomiej Turniak, uczeń Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Matematyki. Wykazał się przy tym ogromną wiedzą matematyczną, zdobywając 100% możliwych punktów.
Sportowo solidaryzują się z Ukrainą
O Puchar Wójta Gminy Łęki Szlacheckie zagrają w sobotę (02.04.2022) siatkarze z regionu. Zespoły, które wezmą udział w rywalizacji, a także organizatorzy, chcą przy tej okazji pomóc obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce, w związku z wojną.
Tym uczniom pożary niestraszne!
W Szkole Podstawowej im. A.F. Modrzewskiego w Trzepnicy (gm. Łęki Szlacheckie) odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie udział wzięło ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Trzepnicy.
Dzień bez plecaka w Łękach Szlacheckich
"Dzień bez plecaka" zorganizowano w piątek w Łękach Szlacheckich. Pomysłodawcą akcji był samorząd uczniowski, a kreatywność uczniów nie znała granic.
Dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków
W gminie Łęki Szlacheckie uruchomiono program dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej dotacji muszą do 4 marca złożyć stosowną deklarację.
Gmina szuka firm budowlanych
Gmina Łęki Szlacheckie szuka wykonawcy pełnowymiarowej hali sportowej, która ma powstać w Trzepnicy. - Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do składania ofert - zachęca wójt Piotr Łączny.
Tragiczny koniec poszukiwań zaginionego mężczyzny
Poszukiwania zaginionego Mirosława Andersa zakończyły się w piątek przed południem. Niestety ich finał był tragiczny. Ciało 42-letniego mieszkańca gm. Łęki Szlacheckie zostało odnalezione na podmokłych terenach w pobliżu Tomawy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat