Symbolicznie przekazali dożynkowy kłos

Powiat PiotrkowskiRegion Środa, 27 kwietnia 20227
Ruszają przygotowania do Dożynek Powiatu Piotrkowskiego. Podczas oficjalnego spotkania w siedzibie powiatowego urzędu, starosta piotrkowski wraz ze swoimi współpracownikami spotkali się ze gospodarzami poprzednich i zbliżających się dożynek. Symbolicznie przekazano przy tej okazji kłos, który powędrował z Czarnocina do Łęk Szlacheckich.
fot.: Starostwo Powiatowe Piotrków Trybunalski fot.: Starostwo Powiatowe Piotrków Trybunalski

Starosta Piotr Wojtysiak podziękował dwukrotnym gospodarzom dożynek – wójtowi gminy Czarnocin Romanowi Miksie, przewodniczącemu tamtejszej rady gminy Andrzejowi Krajewskiemu i sołtysom wsi Tychów oraz Szynczyce za pomoc w organizacji powiatowego święta plonów, w trudnym czasie, jakim była pandemia. Symboliczny kłos został przekazany tegorocznym współorganizatorom, czyli gminie Łęki Szlacheckie, reprezentowanej przez wójta Piotra Łącznego oraz przewodniczącą Rady Gminy Agnieszkę Łysoń.

Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, ale także zaszczyt, że po raz pierwszy w historii Święto Plonów zorganizowane zostanie w Łękach Szlacheckich – przyznał wójt Piotr Łączny. – Mam świadomość jak wysoko została zawieszona poprzeczka przez dotychczasowych współgospodarzy, ale wierzę, że po tylu latach przygotowań, jesteśmy gotowi, aby podjąć to wyzwanie - dodał wójt.


Na tegoroczne Dożynki Powiatowe zapraszamy już 28 sierpnia do Łęk Szlacheckich.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edek ~edek (Gość)29.04.2022 07:35

fajna ta pierwsza z prawej

00


wiesniak ~wiesniak (Gość)27.04.2022 18:47

Paranoja.

50


tet ~tet (Gość)28.04.2022 10:53

Tak imprezy najważniejsze.

40


go?ć_hala ~go?ć_hala (Gość)28.04.2022 03:35

Będziem w Łękach się bawić

10


go?ć_hala ~go?ć_hala (Gość)28.04.2022 03:34

Będziem w Łękach się bawić

10


bolek ~bolek (Gość)27.04.2022 20:56

tam się kiedyś pracuje? bo co spojrzę to jakaś impreza.

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat