Advertisement

Zwiększy się wydajność ujęć wody

ePiotrkowRegion Czwartek, 03 listopada 20221
Trwa realizacja kluczowej dla gminy Wolbórz inwestycji, polegającej na pełnym zabezpieczeniu mieszkańców w bieżącą wodę. Wydajność ujęć zwiększy się z 60 do 120 m3 na godzinę.

Ładuję galerię...

Poprawa zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy Wolbórz to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Są jeszcze na jej terenie miejsca, gdzie bywają problemy z wodą, szczególnie latem, kiedy zapotrzebowanie jest większe, a ciśnienie w kranach drastycznie spada. Niebawem ma się to zmienić.

Woda bieżąca w kranie jest niezbędnym elementem naszego codziennego życia, dlatego od lat przygotowywaliśmy przebudowę ujęć wody w Wolborzu i Polichnie, aby zabezpieczyć jej odpowiednie ciśnienie w kranach oraz jakość wody. Teraz inwestycja warta blisko 6,7 mln zł jest w trakcie realizacji - mówi Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Inwestycja polega na przebudowie - wraz z termomodernizacją oraz wymianą instalacji technologicznych i urządzeń towarzyszących - ujęć wody w Polichnie i w Wolborzu. Przy okazji dobudowywana jest sieć wodociągowa na odcinku Wolbórz - Stanisławów. Ponadto w ramach inwestycji 1 000 budynków na terenie gminy wyposażonych zostało w nowoczesne wodomierze wraz z systemem ich zdalnego odczytu z wykorzystaniem technologii GSM.

 

Przeprowadzenie tej inwestycji będzie kosztować 6 mln 642 tys. zł. Dofinansowanie z Polskiego Ładu to zaś 4,9 mln zł.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł ~Paweł (Gość)03.11.2022 08:41

Piękne...
Tam się takie sprawy po prostu załatwia. 6 mln na inwestycje i do dzieła.
W gminie Sulejów 3 lata była walka o ujęcie posłowie szukali pieniędzy...
Spory w mediach i nawet pudełko po butach były a ujęcie dopiero powstaje...

24


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat