Advertisement

W czasie Euro graj „Fair Play”

Środa, 13 czerwca 20120
Piotrkowski Sanepid informuje, że w Związku z organizacją Euro 2012 Krajowe Centrum ds. AIDS podjęło działania w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
fot. J. Kaczmarekfot. J. Kaczmarek

Masowe wydarzenia sportowe to doskonała okazja, by przypomnieć o zdrowiu i bezpieczeństwie. Kampania pod hasłem „Fair Play” ze swoim przekazem chce trafić głównie do osób młodych (18-39), podejmujących ryzykowne zachowania seksualne. Przewodnia myśl kampanii brzmi: „Baw się dobrze w czasie piłkarskich rozgrywek, ale unikaj ryzykownych zachowań seksualnych. Jeśli podejmujesz kontakty seksualne, używaj prezerwatyw. Zrób wszystko, by HIV i AIDS nie był Twoim problemem”.

Krajowe Centrum ds. AIDS podkreśla, że brak zakażenia dzisiaj, nie chroni przed HIV w przyszłości. Warto więc przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa (unikać przypadkowego seksu, używać prezerwatyw, unikać kontaktu z krwią). Może to zapobiec zakażeniu HIV oraz innym chorobom.

Kampania potrwa do 1 lipca. W województwie łódzkim bezpłatne i anonimowe testy HIV można wykonać w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy Poradni Nabytych Niedoborów Odporności WSSZ, przy ul. Kniaziewicza 1/5 w Łodzi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat