Advertisement

Artykuły do tagu: AIDS

Konkurs
Za nami uroczysta akademia z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS, zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Z tej okazji młodzież przygotowała występy artystyczne. Nie zabrakło też, przekazywanych przez specjalistów, najważniejszych informacji z zakresu tematyki profilaktyki zakażeń HIV/AIDS.
Światowy dzień walki z AIDS. Warto się przebadać
Od kilkudziesięciu lat 1 grudnia w wielu krajach obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Zakażenie wirusem HIV i zachorowanie na AIDS również w Polsce nadal jest bardzo aktualnym problemem. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w roku 2018 wykryto w Polsce 1275 zakażeń HIV.
Uczniowie SP nr 3 promowali tolerancję i zachęcali do badań profilaktycznych
To w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który wypada 1 grudnia. Piotrkowska placówka przy współpracy ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizowała we wtorek apel, podczas którego w nietypowy sposób zaprezentowała problem tej nieuleczalnej choroby.
To hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia AIDS, który obchodzimy 1 grudnia. Wirus HIV to niestety wciąż zagrażenie, jednak ze względu na rozwój medycyny, jesteśmy w stanie - mimo wirusa w organizmie - prowadzić normalne życie. Podstawą są jednak badania kontrolne, które pozwolą nam na wczesne wykrycie choroby i dobranie odpowiedniej metody leczenia.
Darmowe badania na obecność HIV
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
Obchodzili Światowy Dzień AIDS
W Gimnazjum w Sulejowie odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” pod patronatem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie.
1 grudnia - dzień czerwonej wstążeczki
1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS jako wyraz troski związany ze światową pandemią. Tego dnia wspomina się ofiary AIDS i solidaryzuje z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS. Symbolem solidarności jest czerwona wstążeczka.
Moszczenica: obchody Światowego Dnia Walki z AIDS
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z AIDS zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy. Celem jest promowanie zachowań wśród młodzieży, które chronią przed zakażeniem wirusem HIV.
W czasie Euro graj „Fair Play”
Piotrkowski Sanepid informuje, że w Związku z organizacją Euro 2012 Krajowe Centrum ds. AIDS podjęło działania w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w piotrkowskim Gimnazjum nr 1 zorganizowano spotkanie, w którym wzięli udział gimnazjaliści z kilku piotrkowskich placówek oświatowych.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat