Advertisement

Powstają kilometry kanalizacji

Poniedziałek, 09 maja 20222
W kwietniu pełną parą ruszył I etap budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Żychlin, Brzoza, Władysławów w gminie Grabica. To niezwykle ważna dla mieszkańców tego rejonu inwestycja.

Ładuję galerię...

Po przekazaniu placu budowy, wykonawca, rozpoczął już prace w terenie. Na początek kanalizacja budowana jest w miejscowości Żychlin, a  następnie zgodnie z harmonogramem kontynuowane będą prace w kolejnych miejscowościach.

 

Zakres wykonywanych prac będzie polegał na budowie sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej, tłoczonej o łącznej długości 4,8 km z 25 przyłączami oraz dwoma przepompowniami.

Dla gminy to nie pierwsza inwestycja związana z gospodarką wodno–ściekową. Samorząd na tym nie poprzestaje, ponieważ są plany na kolejne działania w przyszłości. Stała rozbudowa sieci kanalizacyjnej wpływa na poprawę stanu środowiska naturalnego, podnosi również poziom życia mieszkańców oraz daje komfort i wygodę użytkowania - wyjaśniają urzędnicy i podkreślają, że budowa kanalizacji - mimo, iż to bardzo duża inwestycja - nie będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu.   

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fiona ~Fiona (Gość)09.05.2022 11:05

Tylko o to chodzi żeby ludzie płacili słone pieniądze,

05


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)09.05.2022 10:48

A za wszystko haracz zapłacą mieszkańcy

05


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat