Artykuły do tagu: wos

Piotrkowski WORD: Tłumy gotowych do egzaminu
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie po raz kolejny przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto wrzuci do puszki chociażby symboliczną złotówkę, może dziś zdać próbny egzamin na prawo jazdy. Już o 10.00 gotowych do zmagań na placu manewrowym było kilkadziesiąt osób.
Dziś (niedziela) cała Polska, również Piotrków, zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Narodowy Bank Polski po raz kolejny gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i emituje niezwykłe monety upamiętniające XX Finał Orkiestry.
Pierwsza Piotrkowska Książka Telefoniczna
Czy wizyta w miejskim archiwum może dostarczyć powodów do śmiechu? Wydawać by się mogło, że przeglądanie starych pożółkłych dokumentów i rozsypujących się akt jest raczej zajęciem bardzo nudnym i mającym niewiele wspólnego z rozrywką.
Wystarczy wpłacić pieniądze na WOŚP i już będzie można poczuć adrenalinę podczas przejażdżki najsłynniejszym pojazdem II wojny światowej – czołgiem T-34.
Piotrkowskie „Społem” obchodzi jubileusz 90-lecia. Swego czasu spółdzielnia była odpowiedzialna za niemalże całe zaopatrzenie piotrkowian w żywność. Najwięcej członków, ponad 7 tysięcy, piotrkowskie „Społem” liczyło pod koniec lat 80...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie „Kalendarze w zbiorach książnicy piotrkowskiej”.
30.11.2009 13:51
Dziś jej miejsce zajmuje replika. 40 lat temu zniszczono oryginał. Jej niepowtarzalne i misterne zdobienie wykute z żelaza było dziełem nieznanego zakonnika. Piotrkowska „Złota Brama” dwukrotnie zagrała w filmie, najpierw u Morgensterna, później u Łomnickiego. Oprócz celuloidowej taśmy jej pierwotny wygląd zachował się tylko na kilku pocztówkach z początku minionego wieku…
To jeden z najstarszych i największych miejskich placów. Położony w samym sercu miasta, bezustannie tętni życiem. W przeszłości tutaj krzyżowały się najważniejsze szlaki handlowe. To także miejsce, na kształt którego wpłynęła religia i polityka. Śmiało można rzec, że ono samo, swego czasu, ukształtowało podniebienne gusta niektórych piotrkowian.
Ulica Legionów, Kaliska, Rokszycka, Pocztowa, cmentarz wojskowy, hotel „Comfort” i miejski park - to miejsca, w których przed ponad 90 laty rodziła się w Piotrkowie niepodległość. Znad Strawy na front wyruszały polskie Legiony, pracami werbunkowymi kierował Władysław Sikorski, późniejszy generał, a tajną pocztę pomiędzy zaborami organizowała sama Maria Dąbrowska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat