W samym centrum Szczecina stoi blok mieszkalny, zbudowany na gruzach dawnego cmentarza. Paulina Grych na murze tego bloku notuje historie jego mieszkańców, tworząc swoistą antropologię niedoskonałości.
Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą, opierając się na materiałach własnych, przeszukali jedno z mieszkań na osiedlu Jagiellońskim. Znaleziono kilkadziesiąt "wypalanek". 23-letniemu piratowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na posiedzeniu Gminnego Zrzeszenia LZS, zgodnie ze statutem, powołana została w Woli Krzysztoporskiej społeczna sekcja piłki siatkowej. W jej skład weszli: Piotr Wojciechowski (przewodniczący), Tomasz Wojtczyk (zastępca), Michał Gaworczyk (sekretarz), Wojciech Wieczorek, Przemysław Stemplewski, Marcin Szymak oraz Rafał Mańkowski.
Kościół parafialny w Wolborzu przez dwieście osiemdziesiąt jeden lat posiadał zaszczytny tytuł kolegiaty. Lokalne władze kościelne właśnie podjęły starania o jego odzyskanie. Rozmawiamy o tym z dziekanem dekanatu wolborskiego i proboszczem parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Wolborzu, ks. kan. Grzegorzem Gogolem.
Sąd Rejonowy wyznaczył termin rozprawy przewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta - Mariana B. Sprawa trafi na wokandę 25-go czerwca 2008 roku.
- Marian B. oskarżony jest o to, że działał na szkodę interesu publicznego, gdyż zataił w swoim oświadczeniu majątkowym fakt członkowstwa w zarządzie klubu sportowego Piotrkowianin Kiper - wyjaśnia Iwona Szybka - rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Gmina Wola Krzysztoporska ma już studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
W hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II oraz na okoliczność trzeciej rocznicy jego śmierci, która przypadła we środę, odbędzie się w Wolborzu 4 kwietnia (w piątek) specjalny koncert. W kościele parafialnym wystąpi Georgij Agratina z Kijowa grający na fletni pana i cymbałach koncertowych. Towarzyszył mu będzie organista, Robert Grudzień z Radomia.
Jak blisko jest Andrew Tarnowskiemu do Mickiewicza? Ostatni mazur, jak Ostatni zajazd na Litwie, przedstawia zmierzch pewnego świata. Tarnowski opowiada o polskiej przedwojennej arystokracji, opisując XX-wieczne dzieje swojego rodu i rodzin z nim skoligaconych.
Przełożeni major Kamieńskiej doceniają jej profesjonalizm i tzw. szósty zmysł. Nic zatem dziwnego, że postawili przed nią wyjątkowo trudne zadanie - ma zapobiec planowanemu morderstwu. I co ciekawe, nie chodzi tu wcale o uratowanie życia przyszłej ofierze!
Marc Chagall – malarz, grafik, rysownik, ilustrator, fotograf, pisarz, poeta – to jeszcze nie koniec listy. Pracował z największymi artystami XX wieku, ale do końca życia pozostał biednym, rosyjskim Żydem,
który najlepiej się czuje, rozmawiając z ludźmi w języku swojego dzieciństwa. Jak naszkicować portret genialnego malarza? Jonathan Wilson próbuje tej sztuki z powodzeniem. Barwne, plastyczne opisy sprawiają, że równie łatwo przenosimy się z Chagallem do dziewiętnastowiecznej Rosji, jak do Paryża początków
XX wieku, lub do Nowego Jorku lat czterdziestych. Anegdoty, smakowite szczegóły, wreszcie fakty,
na ujawnienie których nie każdy biograf by się zdecydował – to wszystko sprawia, że książka Wilsona jest wciągającą opowieścią o życiu geniusza.