Czy Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego zostanie szefem gabinetu Andrzeja Dudy?
Budynku historycznego kina już nie ma, a piotrkowska Krzywda zmienia swoje oblicze. Wkrótce w miejscu, gdzie stała „Hawana” pojawi się budynek, w którym nie zabraknie restauracji, pubu, małego kina a może i kasyna. Pracowników na placu budowy spotkaliśmy nawet 1 maja w dniu … Święta Pracy.
Marszałek Witold Stępień, wicemarszałek Dariusz Klimczak oraz prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak podpisali umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu "Rewitalizacja Terenów Podzamcza - Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim". Łączna wartość tego projektu to 28 milionów złotych, 22 miliony mają pochodzić z unijnej dotacji.
W poniedziałek, 23 stycznia, w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbył się jeden z premierowych pokazów filmu „Las 4 rano” z udziałem ekipy filmowej. Wybór Tomaszowa na miejsce pokazu nie był przypadkowy. Jesienią 2015 roku właśnie w tym mieście i okolicy Jan Jakub Kolski zrealizował część zdjęć do tej produkcji. W poniedziałkowym spotkaniu z publicznością obok reżysera wzięli także udział: aktorka Aleksandra Michael, montażysta Konrad Śniady, kierownik planu Michał Michałowski oraz przedstawiciel producenta Michał Benkes.
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.
- To bardzo dobry pomysł – tak inicjatywę prezydenta Tomaszowa w sprawie Zalewu Sulejowskiego ocenia Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. Przypomnijmy, że Marcin Witko proponuje, aby to miasto przez niego zarządzane stało się administratorem największego zbiornika w regionie.
Opozycja domaga się przeniesienia śledztwa w sprawie byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza z Piotrkowa do innej prokuratury. Wątpliwości budzi bowiem fakt, że szefową Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie jest Magdalena Witko, prywatnie żona prezydenta Tomaszowa, b. posła PiS. O sprawie napisała poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.
Nasze miasto ma już program rewitalizacji do 2023 roku. Chodzi o wieloletni plan działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej i przestrzennej. Celem jest wyprowadzenie obszarów zdegradowanych – Stare Miasto i Podzamcze - ze stanu kryzysu oraz stworzenie warunków do ich zrównoważonego rozwoju.
Blisko 90 proc. terenów piotrkowskiej starówki przeszło już rewitalizację. Obecnie trwają prace związane z regulacją Strawy, a niebawem ruszy remont ulicy Garncarskiej oraz przebudowa placu Zamkowego.
W najbliższą sobotę w Witowie Kolonii odbędzie się IV Festyn Rodzinny. W programie wiele atrakcji, m.in. występ orkiestry dętej, pokazy walk rycerskich, pokazy ratownictwa medycznego, występy taneczne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kamikadze.