Nadmiernie suche powietrze w domach to bardzo popularny problem wielu z nas. Szczególnie zimą powietrze jest bardzo suche, co bezpośrednio wpływa na zdrowie naszych dróg oddechowych. Sposobów na suche powietrze w domu jest naprawdę wiele. Kiedyś bardzo popularne było zakładanie na gorące kaloryfery specjalnych pojemników z wodą. Płyn parował, co powodowało zwiększenie się wilgotności powietrza. Idąc z duchem czasu, oraz wykorzystując najnowsze technologie, warto zastanowić się nad zamontowaniem nawilżacza kanałowego. Jest to rozwiązanie kierowane do wszystkich posiadaczy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!
Problem zaparowanych okien najczęściej pojawia się jesienią i zimą, gdy temperatura na zewnątrz jest znacznie niższa od tej w domu. Takie warunki pozwalają na kondensację pary wodnej na szybach.
Czy jest to wina nieszczelnych okien? Niekoniecznie! Musisz zwrócić uwagę na wilgotność w Twoim mieszkaniu.
Koronawirus najlepiej szerzy się w suchym zimnym powietrzu - ustalili włoscy naukowcy. Według nich epidemia rozwija się szybciej w temperaturze około 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności.
Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego nie może się porozumieć z przedstawicielami Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Kobieta do niedawna mieszkała w jednej z kamienic przy ulicy Wojska Polskiego. Kilka lat temu przeprowadzono remont kamienicy, po którym - jak twierdzi kobieta - do lokali zaczęła dostawać się wilgoć, wówczas ona, jej mąż i dzieci postanowili się stamtąd wyprowadzić.
Po wczorajszych błędnych analizach modeli gfs, przyszedł czas na realne zagrożenie burzowe, które rośnie z godziny na godzinę.
Łazienka - ściany czarne od wilgoci. Podłogę zalewa woda. Mokra kołdra, mokre ściany. Woda spływa po drzwiach wejściowych. Przez wilgoć rozpadają się meble.