Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 20 marca w gminie Grabica. Podobnie jak w latach poprzednich turniej cieszył się dużą popularnością.
Fryzjerskie szaleństwo, degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw i występy artystyczne to tylko część atrakcji, które w środę przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie z okazji dni otwartych.
W skład nowej Rady Osiedla weszli: Krystyna Czechowska, Waldemar Grudzień, Bogdan Gątkowski, Anetta Ronc, Janusz Traczyk, Elżbieta Witkowska, Piotr Stobiecki, Barbara Papiernik, Artur Szczegielniak, Arkadiusz Efenberg, Piotr Wawrzynkowski, Ewa Ciszewska-Bombska, Piotr Matyjaszewski, Renata Gliszczyńska i Tomasz Forma.
Konkurs z wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" odbył się w poniedziałek w Moszczenicy. Uczestnicy zebrali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i udowodnili, że pożar im nie straszny.
Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej. Przed publicznością wystąpią Natalia i Olga Pasiecznik. Początek wydarzenia godzina 17.00, wstęp wolny.
Co łączy Nowy Jork, Procol Harum, Templariuszy i Piotrków? Osoba Arkadiusza Niemirskiego. Dziennikarz i powieściopisarz, autor między innymi kontynuacji słynnej serii o Panu Samochodziku, goszcząc w Miejskiej Bibliotece Publicznej, opowiedział o swoich podróżach do Nowego Jorku, spotkaniach - zamierzonych i przypadkowych - z Gary’m Brookerem, jak i zapowiedział nowe, poprawione wydanie „Bożka Templariuszy”, powieści sensacyjno-kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Piotrkowie.
Czy szpitale w naszym mieście zostaną połączone? Między innymi na ten temat dyskutowali we wtorek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość? Wszystkie Kolory Świata to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji włączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, którzy własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmacianą lalkę, która będzie ich reprezentowała w konkursie.
Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, w sobotę na terenie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowano piknik, podczas którego można było z bliska obejrzeć sprzęt, z którego na co dzień korzystają wojskowi.
W Tomaszowie chcą sprawdzić, czy miasto będzie mogło uniezależnić się energetycznie dzięki geotermii. Jeśli będzie to możliwe, uzyskane ciepło będzie mogło być wykorzystywane w miejskiej sieci ciepłowniczej, do której podłączone są zarówno obiekty użyteczności publicznej, jaki i budynki mieszkalne. Tuż obok tomaszowskiej Areny Lodowej rozpoczęły się właśnie pierwsze odwierty.