Artykuły do tagu: test

Piotrków: Nie chcą masztu przy swoich domach
Mieszkańcy ulicy Brzeźnickiej w Piotrkowie protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej. Maszt ma stanąć zaledwie kilkanaście metrów od domów, na prywatnej działce.
A było już naprawdę bardzo gorąco, bo dzień przed zakończeniem akcji w bełchatowskim szpitalu całkowicie wstrzymano przyjęcia pacjentów. W tym samym czasie dyrektor placówki zarządził połączenie części oddziałów. Pielęgniarki zmęczone trwającą od dwóch tygodni akcją okupacyjną - najpierw w sali konferencyjnej, później w gabinecie dyrektora, w końcu na korytarzu - odchodziły na zwolnienia, brały urlopy na żądanie. W środę rano takich osób było już blisko dwieście.
W Piotrkowie, powiecie piotrkowskim, części powiatów opoczyńskiego i radomszczańskiego łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia p0dpisał aneksy umów na ratownictwo medyczne na miesiąc. W konkursie na świadczenie usług ratownictwa medycznego startowała zarówno prywatna firma Falck, jak i szpitale, które dotąd zarządzały karetkami. Według komisji konkursowej, żaden oferent nie spełnił stawianych wymogów, miał braki w dokumentach. Uzasadnienie unieważnienia konkursu nie zawiera szczegółów.
Bełchatów: Zaostrza się protest pielęgniarek
W szesnastym dniu protestu nadal nie ma porozumienia pomiędzy stronami sporu. Pielęgniarki o ponad połowę obniżyły swoje żądania, natomiast dyrektor placówki jest nieugięty.
Pielęgniarki z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego nie odpuszczają. W tej chwili okupację sali konferencyjnej prowadzi 150 z 600 zatrudnionych pielęgniarek.
Podwyżek płac o kilkaset złotych domagają się pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie, które wczoraj wieczorem rozpoczęły protest. Kilkadziesiąt przedstawicielek białego personelu okupowało salę konferencyjną szpitala. Dziś protestujące siostry podjęły pracę, natomiast po południu zamierzają pozostać w placówce.
Jesteśmy zdesperowani, gotowi przystąpić do akcji protestacyjnej, nie pozwolimy, aby prywatna firma przejęła pogotowie - mówi głosem ratowników medycznych reprezentujący ich Robert Szulc, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego z siedzibą w Piotrkowie.
Piotrkowianie, mieszkający w sąsiedztwie parku im. ks. Poniatowskiego, protestują. Obawiają się, że kawiarenka, która ma powstać w miejscu dawnego szaletu miejskiego, może okazać się hałaśliwym pubem lub domem weselnym. A na taki lokal pod swoimi oknami nie chcą się zgodzić. Szkopuł w tym, że działkę już wydzierżawiono na 20 lat. Tak zadecydowała Rada Miasta.
Dziś rozpoczyna się kolejna odsłona protestu sędziów domagających się wyższych zarobków. W tym tygodniu z wokand sądów w województwie łódzkim spadną dziesiątki spraw. Są sądy, w których nie odbędzie się ani jedna rozprawa.
To nie ja podszedłem ludziom pod domy, ale miasto przyszło do mnie - zauważa Dariusz Stachowiak, piotrkowski hodowca drobiu zmęczony już kontrolami wszelkiej maści, na których brak narzekać nie może. - Ktoś, kto pozwolił tu budować, wiedział, że od lat prowadzę tutaj działalność.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat