W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy, wśród 22 mln osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy Fundacja DKMS wraz ze Szkołą Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika organizują w Piotrkowie Dzień Dawcy Szpiku.
W niedzielę wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie oraz harcerze z Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych pod szyldem fundacji DKMS Polska zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Akcja odbywała się w galerii Focus Mall.
Od 2002 roku 13 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dawcy Szpiku. Z okazji tego święta galeria Focus Mall w Piotrkowie postanowiła włączyć się w akcję propagowania rejestracji potencjalnych dawców szpiku w bazie danych fundacji DKMS.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Jedyną szansą dla wielu pacjentów jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.
Już za tydzień na ponad 100 uczelniach studenci będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku. Akcja na tak dużą skalę odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
We wtorek (15 października) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, w związku Ogólnopolskim Dniem Dawcy Szpiku dla Kacpra i innych każdy chętny może zgłosić się jako potencjalny dawca.
We wtorek (15 października) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbędzie się Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku dla Kacpra i innych. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa podejmowana przez Samorząd Uczniowski Technikum Menedżersko-Usługowego.
„Bohaterstwo to krwi braterstwo” - to hasło akcji, którą w niedzielę, 11 sierpnia zorganizują przy Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.
„Trzecia Kleszczowska Szpikomania”, to organizowana 21 marca przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.
W Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla części chorych jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego.