Spływ kajakowy rzeką Pilicą z udziałem reprezentantów gmin: Sulejów, Przedbórz, Wielgomłyny i Żytno odbył się w sobotę 29 września. Miało to związek z otwarciem nowo utworzonego szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa.
Bryczka, ogier „Aeronauta”, zaśnieżona płyta Rynku Trybunalskiego i fryzjerskie głowy w oknie restauracji hotelu „Staromiejski” - tak bladym świtem swe oblicze zaczęła zmieniać piotrkowska Starówka. A wszystko za sprawą ekipy filmowej produkcji „Listy do M. Czas niespodzianek”, która dziś rozpoczęła pierwszy, z czterech zaplanowanych w Piotrkowie, dni zdjęciowych. Na planie pojawi się aktor Tomasz Karolak.
Potwierdzają się informacje radia Strefa FM, o tym, że pod koniec lutego do Piotrkowa zawita kolejna ekipa filmowa. Tym razem nasze miasto stanie się plenerem dla komedii „Listy do M 3”. Rozmowy z producentem filmu, dotyczące udostępnienia piotrkowskich plenerów, magistrat prowadził od grudnia ubiegłego roku.
W minioną sobotę, 15 października, w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał tegorocznej edycji projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci "Kolorowa Lokomotywa". Po prawie 3 miesiącach działań w terenie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów: fotograficznego, plastycznego oraz rękodzieła i sztuki ludowej. Z prawie 300 zgłoszonych prac komisja konkursowa wyłoniła 9 nagród głównych oraz 100 wyróżnień.
Dwa miesiące to za mało! Dzieci z województwa łódzkiego, uczestniczące w projekcie „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku” Łódzkiego Domu Kultury, mogły cieszyć się pięknym początkiem września podczas plenerowych warsztatów i zajęć edukacyjnych.
W poniedziałek 27 czerwca Łódzki Dom Kultury po raz czwarty zainaugurował projekt "Kolorowa Lokomotywa - Na zielonym szlaku 2016 - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego". W tej edycji dołączył kolejny wagonik - ŁÓDŹ.
14 nowych tablic szlaku filmowego i dodatkowo 2 kolejne wskazujące lokalizacje nieistniejących już bram miejskich, pojawi się niebawem na Starym Mieście w Piotrkowie.
Przedstawiciele gminy Sulejów uczestniczyli niedawno w X Forum Szlaku Cysterskiego, być może jedno z kolejnych spotkań odbędzie się właśnie w Sulejowie, gdyż - jak podkreśla burmistrz Wojciech Ostrowski - to właśnie na Podklasztorzu znajduje się jeden z najpiękniejszych obiektów Szlaku Cysterskiego.
Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Rawity-Witanowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na 41 Rajd Prażonego Ziemniaka.
To będzie najdłuższa tego typu trasa w Europie. Łącznie szlak będzie miał 1817 km. Obecnie na ukończeniu jest już odcinek o długości 400 km, który wiedzie od Uniejowa w kierunku południowym, a będzie zahaczał o Bogusławice.