Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim ugiął się pod naciskami mediów i presji rodziców, zdecydował, że będzie dowozić niepełnosprawne dzieci do ośrodka Szansa przy ul. Wysokiej. Urzędnicy podjęli decyzję, że przewozy realizować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Ponad 15 mln zł kredytu postanowiły zaciągnąć władze Piotrkowa Trybunalskiego. Jak czytamy w zarządzeniu prezydenta miasta, pieniądze te są potrzebne na sfinansowanie deficytu.
Piotrków zajął 13 miejsce wśród miast na prawach powiatu w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2013-2015 pisma "Wspólnota".
Prawie 74 tysiące zł będzie kosztował peugeot partner tepee 1,6 BlueHDi, którego właśnie kupił Urząd Miasta w Piotrkowie.
Kilka dni temu prezydent miasta spotkał się z piotrkowskimi przedsiębiorcami. Cel? Wspólna strategia świętowania 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Polacy szukający pracy, mający konkretne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, coraz częściej dyktują potencjalnym pracodawcom warunki. Taka sytuacja sprzyja napływowi pracowników z zagranicy – w większości Ukraińców, którym wystarcza stawka minimalna.
Mieszkańcy województwa, szczególnie wsi i małych miast, mają odczuć radykalną zmianę jakości dróg. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs unijny na budowę lub przebudowę dróg lokalnych. Na liście z dofinansowaniem są również drogi z naszego powiatu. Które?
Rodzice piętnaściorga niepełnosprawnych dzieci - podopiecznych Centrum Rehabilitacyjnego Szansa w Piotrkowie - złożyli wniosek do Urzędu Miasta o pokrycie kosztów dowozu ich dzieci na zajęcia. Magistrat odmówił, rodzice są rozgoryczeni. Ponadto - jak mówią - podczas wydawania decyzji popełniono szereg błędów formalnych.
Ponad sześćdziesięciu milionerów mieszka w naszym regionie. To znaczy - coraz więcej.
Choć wakacje jeszcze trwają, 1 września zbliża się nieuchronnie. Jak co roku powraca więc koszmar każdego rodzica – zakup szkolnych podręczników, który to wydatek do małych niestety nie należy.