Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Jest możliwość uzyskania unijnego wsparcia na swoją działalność. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy działające przy Urzędzie Marszałkowskim organizuje konkurs, a łączna pula środków unijnych do rozdysponowania to ponad 37 milionów złotych.
Piotrkowski radny Jan Dziemdziora nie chciał robić afery i o przewróconym słupku na ul. Krętej nikogo nie informował. Liczył, że odpowiednie osoby zajmą się sprawą. Po kilku miesiącach okazało się, że się przeliczył.
- Prezes kolejny raz łamie nasze prawa - żalą się byli pracownicy Piotrkowskiej Fabryki Mebli. - Do tej pory nie otrzymaliśmy PIT-ów 11 i dlatego nie możemy rozliczyć się z fiskusem – dodają.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Bez łazienek, bez toalet, jak w slumsach – tak naprawdę żyje wielu ludzi, którzy trafili do “socjalu”. Często toczą batalie o poprawę warunków bytowych, ale co z tego, kiedy - jak twierdzą – urząd wiele nie pomaga.
Radni są zbulwersowani tym, co dzieje się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, czyli piotrkowskim “Oksfordzie”. Uczniów ubywa, i to w zastraszającym tempie (w ciągu kilku lat aż 43%!), z pracy zwolniono już 13 nauczycieli. Wyjaśnień żądają już nie tylko ci zwolnieni przez dyrektorkę, ale również miejscy radni.
Miasto nie wspiera rodzin wielodzietnych. - Ulgi, które są na piotrkowskich obiektach choćby Ośrodka Sportu i Rekreacji premiują jedynie rodziny z jednym dzieckiem - uważa Przemysław Winiarski. piotrkowski radny
124 donosy trafiły do Urzędu Skarbowego w Piotrkowie w zeszłym roku. W tym 66 anonimów. Tylko około 10% zarzutów w nich zawartych się potwierdziło - Dostajemy co raz więcej takich listów - mówi Marek Witkowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Piotrków Trybunalski włączy się w realizację projektu “Budowa tras EuroVelo w województwie łódzkim”. Centrum Informacji Turystycznej wraz z Piotrkowską Grupą Rowerową wydały już w tej sprawie stosowną rekomendację.
Kiedyś powszechnie używany w budownictwie dziś wiadomo że chorobotwórczy - eternit. Po latach stwierdzono że ze względu na stwierdzoną szkodliwość włókien azbestu odkładających się w płucach, stosowanie eternitu zostało zakazane w większości rozwiniętych państw świata, a istniejące pokrycia eternitowe są usuwane.