Artykuły do tagu: pia

Terapia dla hazardzistów w Klinice Wolmed
Uzależnienie od hazardu to poważny problem, który może dotknąć ludzi w każdym wieku, niezależnie od statusu społecznego czy finansowego. Jest to rodzaj uzależnienia behawioralnego, które charakteryzuje się niekontrolowaną potrzebą angażowania się w gry losowe, mimo negatywnych konsekwencji dla zdrowia psychicznego, relacji z bliskimi czy sytuacji finansowej. Zjawisko to w ostatnich latach nabiera na sile, szczególnie w dobie łatwego dostępu do kasyn online, zakładów bukmacherskich i innych form hazardu dostępnych w Internecie – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Dzień Dziwaka w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM
Jak wielu jest dziwaków w naszym kraju i w naszym regionie? Czy także wśród polityków możemy spotkać tego typu osoby? O tym i nie tylko w Dniu Dziwaka dyskutowano w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM Piotrków.
Nie tylko dla plażowiczów! Piasek kinetyczny w domu
Piasek kinetyczny to niezwykły materiał, który od kilku lat podbija serca dzieci i dorosłych. Jego unikalna konsystencja sprawia, że jest łatwy do formowania, nie rozsypuje się, a jednocześnie dostarcza wrażeń sensorycznych, które trudno znaleźć w innych zabawkach. Piasek kinetyczny to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych oraz odprężenie po pełnym wrażeń dniu.
Jak przebiega rodzinna terapia?
Życie w dzisiejszych czasach jest pełne wyzwań, które mogą prowadzić do napięć wśród członków rodziny. Na szczęście dzięki terapii możliwe jest zrozumienie przyczyn problemów i poznanie sposobów na budowanie lepszej komunikacji w rodzinie. Terapia daje przestrzeń do wyrażania emocji, rozwiązywania konfliktów i wspólnego poszukiwania sposobów na radzenie sobie z trudnościami. Ponadto umożliwia przepracowanie trudnych doświadczeń. Aby dowiedzieć się, jak wygląda terapia rodzinna, kontynuuj czytanie niniejszego artykułu
27.11.2024 08:49
Podwójna diagnoza
Podwójna diagnoza to termin używany w psychiatrii i psychoterapii, który odnosi się do jednoczesnego występowania zaburzeń psychicznych oraz uzależnień. Problem ten zyskuje coraz większą uwagę w kontekście współczesnych badań nad zdrowiem psychicznym, ponieważ jego złożoność wymaga interdyscyplinarnego podejścia oraz współpracy specjalistów z różnych dziedzin. W obliczu rosnącej liczby osób cierpiących na tego rodzaju współwystępujące zaburzenia, konieczne staje się lepsze zrozumienie mechanizmów, które leżą u podstaw podwójnej diagnozy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego
Od czwartku (21.11.2024) młodzi pianiści z całej Polski zmagali się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim z utworami muzyki klasycznej. Wszystko w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego. Najlepsi uczestnicy mieli okazję wygrać m.in. wyjazd do Żelazowej Woli, aby grać w domu urodzenia Fryderyka Chopina. Specjalną nagrodę przyznał również prezydent Juliusz Wiernicki.
Laser w stomatologii - nowoczesna metoda skutecznego leczenia bez bólu
Leczenie zębów bez bólu i stresu? Jeszcze niedawno brzmiało to jak marzenie, jednak dzięki nowoczesnym technologiom, w tym terapii laserowej, stało się rzeczywistością. Laser w stomatologii rewolucjonizuje leczenie, czyniąc je bezpieczniejszym, bardziej precyzyjnym i przede wszystkim komfortowym dla pacjentów. Dlaczego laserowe leczenie zębów staje się tak popularne i jakie korzyści niesie ze sobą ta innowacyjna metoda?
Makroregionalny Piknik Integracyjny Bądź FIT Olimpiad Specjalnych w Piotrkowie Trybunalskim
W Piotrkowie Trybunalskim, w dniach 15-16 października, odbył się Makroregionalny Piknik Integracyjny Bądź FIT Olimpiad Specjalnych, który zgromadził dzieci, rodziców, opiekunów z różnych części Polski. Wydarzenie promowało zdrowy styl życia i wspólną aktywność, zachęcając do integracji bez względu na różne ograniczenia, z jakimi mierzą się uczestnicy.
Detoks polekowy - czym jest i jak przebiega?
Detoksykacja polekowa to proces usuwania toksyn z organizmu, które powstały w wyniku nadmiernego lub długotrwałego stosowania leków. Uzależnienie od leków, zarówno tych na receptę, jak i dostępnych bez recepty, jest rosnącym problemem na całym świecie. Najczęściej spotykane uzależnienia dotyczą opioidów, benzodiazepin, leków nasennych, przeciwlękowych oraz środków przeciwbólowych. Proces detoksykacji ma na celu złagodzenie objawów odstawienia i przywrócenie równowagi w organizmie pacjenta – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o Szpital i Poradnie.
Dni Sulejowa. Zaśpiewał Piasek [Zdjęcia]
Pierwszy dzień Dni Sulejowa był bardzo zróżnicowany – koncerty, szarża ułanów, czy spektakl dla dzieci, a przede wszystkim koncert gwiazdy Andrzeja Piasecznego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat