Do 14 sierpnia piotrkowianie mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego 2018.
2017 jest zdecydowanie rokiem wykonawcy (a nie inwestora). Co to oznacza? Wiele przetargów, które ogłasza magistrat nie zostaje rozstrzygniętych. Wykonawcom trudno znaleźć ludzi do pracy. Poza tym oferty firm są wyższe niż środki zaplanowane w budżecie miasta. O miejskich inwestycjach mówiła w programie O tym się mówi w Strefie FM dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
Już po raz czwarty mieszkańcy Piotrkowa mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęły trzy projekty.
Piotrkowianie od 10 lipca do połowy sierpnia będą mogli zgłaszać propozycje projektów.
Na prośbę mieszkańców, zarząd województwa łódzkiego o dwa tygodnie przedłużył termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego WŁ. Oznacza to, że swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do 14 lipca br. O tym oraz najczęściej zadawanych pytaniach w sprawie BOWŁ mówiła podczas dzisiejszego briefingu Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu WŁ
Nie tylko miasta z naszego regionu mają tzw. budżety obywatelskie, podobny projekt po raz pierwszy realizują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie z urzędnikami odpowiedzialnymi za wojewódzki budżet obywatelski.
Tomasz Siemoniak, b. minister obrony narodowej, poseł Czesław Mroczek i posłanka Ziemi Piotrkowskiej Elżbieta Radziszewska wezmą udział w kolejnym spotkaniu Klubu Obywatelskiego. Tym razem odbędzie się ono w Tomaszowie Mazowieckim.
W dyskusji na temat teraźniejszości i przyszłości polskiej oświaty udział wezmą m.in. przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, była minister edukacji w rządzie PO – PSL Krystyna Szumilas oraz poseł Elżbieta Radziszewska.
Służby prawne Wojewody Łódzkiego zakwestionowały uchwałę o piotrkowskim budżecie obywatelskim. Urząd Wojewódzki zgłosił zastrzeżenia co do uprawnienia udziału w konsultacjach osób, które ukończyły 16 lat.
Do Urzędu Miasta w Piotrkowie wpłynął projekt budowy w parku Poniatowskiego tężni solankowej. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Wnioskującym w imieniu grupy mieszkańców jest radna Marlena Wężyk-Głowacka.