Muzeum w Piotrkowie zaprasza na wystawę „Szklana przeszłość Piotrkowa. Huty szkła i ich wyroby” ze zbiorów piotrkowskiego Muzeum, Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowego w Piotrkowie oraz z kolekcji prywatnych Leszka Józefackiego Ireneusza Matera, Grzegorza Budzyńskiego. Wystawa będzie czynna od 12 czerwca do 31 sierpnia.
Król Zygmunt, królowa Bona oraz rycerze zapraszają dzieci na spotkanie na zamku w Piotrkowie. Król wraz ze swoją świtą do Muzeum przybędzie w najbliższą niedzielę, 8 czerwca, punktualnie o 12.00.
„Nieznana broń II Rzeczypospolitej. Plany i prototypy. Część I marynarka wojenna i lotnictwo” – taki będzie temat VIII Gawęd o Broni, jakie w niedzielę (18 maja) odbędą się w piotrkowskim Muzeum. Początek o godzinie 11.00.
Jak zdobywało się władzę? Często mieczem, a później przy pomocy miecza i odpowiednich symboli tę władzę się umacniało. Jakich symboli używano? To można było m.in. zobaczyć podczas piotrkowskiej sobotniej „Nocy Muzeów 2014”. Można też było zasiąść na tronie.
Pierwszy koncert z cyklu „Jazz Scena Zamek” w piotrkowskim Muzeum już 25 maja. Kto tym razem zaprezentuje się na scenie?
Już w najbliższą sobotę (17 maja) w całej Polsce odbędzie się "Noc Muzeów 2014". Wystawy, projekcje filmowe, konkursy - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na wszystkich, którzy w sobotni wieczór zjawią się na Placu Zamkowym w Piotrkowie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowski Klub Kolekcjonerów zapraszają na giełdę staroci, która odbędzie się 4 maja w godzinach 7.00 -15.00 na Placu Zamkowym w Piotrkowie.
„Ojciec chrzestny”, „Jurassic Park”, „Superman”, „Batman”, „Gwiezdne wojny” czy „Piraci z Karaibów” - utwory z tych filmowych hitów rozbrzmiewały wczoraj (26 kwietnia)” przez ponad godzinę w komnatach Zamku Królewskiego w Piotrkowie. Wszystko podczas dobiegających końca XLV Dni Muzyki Kameralnej.
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.
Kilkadziesiąt tabliczek przypominających o tym, że przed wojną w Radomsku mieszkała duża społeczność żydowska, pojawi się na ulicach miasta. To pomysł Racheli Kesselman.