Mieszkania na rynku wtórnym zwykle kuszą znacznie niższą ceną w stosunku do tej, którą proponują nam deweloperzy. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości z drugiej ręki, zwłaszcza gdy jej stan nie pozostawia zbyt wiele do życzenia, a mieszkanie położone jest w doskonałej lokalizacji. Taki zakup, choć korzystny finansowo, może być obarczony ryzykiem. Jak zredukować je do minimum i o czym pamiętać przed sfinalizowaniem transakcji?
Kupno mieszkania na wynajem to wciąż opłacalna inwestycja – w przeciągu ostatnich kilku lat podwoiła się w Polsce liczba osób, które je wynajmują. Jest to opłacalne przede wszystkim pod kątem wynajmu studentom - co trzeci wynajmowany lokal zamieszkiwany jest właśnie przez tę grupę. Gdzie kupić mieszkanie na wynajem i czym kierować się przy wyborze nieruchomości?
Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Policja zabezpieczyła 3 sadzonki, susz roślinny oraz urządzenia i sprzęt służący do uprawy. Zatrzymano także 23-letniego plantatora.
Ubezpieczenie mieszkania jest polisą, na którą nadal wybiera wąskie grono Polaków. Jeżeli już decydują się na skorzystanie z oferty ubezpieczyciela, zakres polisy najczęściej sprowadza się do ochrony w razie zalania mieszkania.
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego apeluje, aby władze miasta zajęły się ulicą Szklarską. Z pewnością wielu z nas nawet nie wie o jej istnieniu. Otóż Szklarska to droga prostopadła do ulicy Niskiej, przy której zlokalizowane są zakłady Haeringa.
Przy doborze mieszkania można często spotkać się z jego określeniem jako ustawne. Nie każdy jednak wie, jak rozpoznać ustawne mieszkanie. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.
W pierwszym kw. br. niezależni ekonomiści oceniali, że Polacy mają realne szanse na zagospodarowanie 100% budżetu programu Mieszkanie dla Młodych zarezerwowanego na kolejnych 12 miesięcy. Dziś wiemy już, że to nierealne. Dlaczego?
Uschnięte drzewo przewróciło się na chodnik, kolejne trzyma się chyba już tylko „na słowo honoru”. Mieszkaniec miasta apeluje o interwencję stosownych służb miejskich.
Musisz uzbroić się w cierpliwość. Procedura sprzedaży lokalu komunalnego, w przypadku, gdy jest uregulowany stan prawny nieruchomości, trwa ponad 4 miesiące.
Najlepiej mieć same prawa, ale są także obowiązki. Tak jest wszędzie. Także w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych.