- A wie pan w ogóle, skąd nazwa Parafialna? Bo ja nie wiem. Gdzie tu w ogóle jest kościół? - uśmiecha się gorzko jeden z mieszkańców ulicy. Nazwa to jednak zdecydowanie najmniejszy z problemów, z jakim muszą zmagać się mieszkańcy. - Bardziej pasowałoby ulica Zapomniana – mówi mężczyzna. Brak chodników, latarni, niebezpieczne skrzyżowania... Ciśnie się na usta słowo „litania”.
Ponad 9 tysięcy głosów oddali piotrkowianie w tegorocznym głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego.
Piotrkowianie, możecie głosować na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Swój głos możecie oddać za pośrednictwem platformy na stronie piotrkowianiedecyduja.pl.
Jeszcze w tym tygodniu do 100 rodzin, które otrzymały w ubiegłym roku od miasta sprzęt komputerowy mają dotrzeć modemy od nowego, wybranego w przetargu operatora. Po rozwiązaniu umowy z firmą Play wykluczeni cyfrowo nie mieli przez dłuższy czas dostępu do internetu. Umowa z T-Mobile została już podpisana.
Z deklaracji złożonych przez mieszkańców Piotrkowa wynika, że niemal każdy segreguje odpady. Pytanie brzmi: jak bardzo różnią się deklaracje od rzeczywistości?
Według badania GFK Polonia „Polacy a stres” szacuje się, że 32% mieszkańców województwa łódzkiego uważa poniedziałek za najbardziej stresujący dzień tygodnia, a 75% opisuje poniedziałkowe samopoczucie jako przeciętne, słabe lub złe.
Już 5 września ruszy głosowanie, w którym wybierzemy projekty do realizacji w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Na wybór będziemy mieć dwa tygodnie.
Ponad 100 rodzin, które otrzymały w ubiegłym roku od miasta sprzęt komputerowy i internet od wielu tygodni nie ma dostępu do sieci. Piotrkowski magistrat rozwiązał bowiem umowę z poprzednim dostawcą. Wkrótce sytuacja ma się zmienić z korzyścią dla wykluczonych cyfrowo.
Problemy na Ceramicznej w Piotrkowie zaczęły się, kiedy wybudowano tam – w ramach budżetu obywatelskiego – boisko sportowe. Teren podwyższono, w efekcie czego kilka posesji jest cyklicznie zalewanych. A że ostatnio grzmiało i lało co drugi dzień, mieszkańcy mają niemały problem.
Produkują 40 milionów główek sałaty i 18 milionów pęczków rzodkiewki rocznie. Gdzie? W gminie Grabica oczywiście. Właśnie tam, a konkretnie w Szydłowie – w niedzielę odbywa się Święto Rzodkiewki i Sałaty.