Ukazał się XII tom serii wydawniczej Biblioteka Piotrków 800. Autorem książki "II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Trybunalskim" jest Zenon Bartczak. Dziś (piątek, 17 września) o godz. 17.00 w II LO przy ulicy Żeromskiego 11, rozpocznie się spotkanie promocyjne z autorem książki Zenonem Bartczakiem. Również od dziś dwunasty tom jest do nabycia w piotrkowskich księgarniach.
Swój pierwszy komiks narysował jako kilkulatek, zanim jeszcze nauczył się pisać. Pierwszym jego „wydawcą” i autorem tekstów była babcia.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na WIECZÓR AUTORSKI I PROMOCJĘ TOMIKU POEZJI JANINY NOŻOWNIK pt.”KONSYGNACJA MARZEŃ”
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Tryb. zaprasza na XI Kiermasz Taniej Książki.
Concordia res parvae ersenunt, discordia maximae dila buntur, czyli „Zgodą wzrastają małe rzeczy, niezgodą największe upadają”. Tymi słowami rozpoczyna się wydana z okazji stulecia istnienia KS „Concordia” książka ("Concordia 1909 –2009. Dzieje jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce") poświęcona najstarszemu klubowi sportowemu w regionie.
Na IX Kiermasz Taniej Książki zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie. Do sprzedaży przygotowanych jest około 1200 pozycji ze wszystkich dziedzin wiedzy. Kiermasz odbędzie się 23 maja w godz. 10-15 w holu biblioteki dla dorosłych przy ulicy Jerozolimskiej.
Ukazała się kolejna pozycja wydawnicza z serii "Biblioteka Piotrków 800". Tym razem książka opisuje dzieje klasztoru Panien Dominikanek od założenia aż do czasów współczesnych.
Afryka, pierwsza połowa XX wieku. Kathleen Healey to kobieta wyzwolona – jest pilotem i znakomitym myśliwym. Wytrzymała na ringu trzy rundy z Ernestem Hemingwayem, zna plemienną Królową Deszczu, Bamadodi, pali cygara, a kochanków przyciąga do Johannesburga z całego kontynentu.
MaryMarie, wychowana w małym szwedzkim miasteczku, w rodzinie ofiary Holocaustu, wyrasta na zdolną studentkę, członkinię nieformalnego Klubu Bilardowego Przyszłość, zrzeszającego grupę przyjaciół z wczesnej młodości. Kobieta osiąga sukces zawodowy – staje się uznaną dziennikarką, a następnie ministrem. W rządzie zajmuje się między innymi problemem przemocy seksualnej i handlem żywym towarem. W jej życiu osobistym brakuje jednak szczęścia. Mąż, notoryczny kobieciarz, jest sparaliżowany po tym, jak w jednym ze wschodnioeuropejskich miast zostaje wyrzucony przez okno, najprawdopodobniej przez nieletnią prostytutkę. Gdy MaryMarie czuwa przy łóżku chorego, zastanawia się, co w tej sytuacji zrobiłaby Mary, a co Marie. Odpowiedź nasuwa się sama. Jedna – pozwoliłaby mu żyć, druga – odłączyłaby od respiratora... W tym miejscu drogi Mary i Marie rozchodzą się, ich losy – choć pozostają ze sobą w ścisłym związku – biegną w całkiem przeciwnych kierunkach…
Nagroda „NIN”, Nagroda Balkanica i Brücke-Preis
Serbski emigrant pochodzenia żydowskiego mieszkający w Kanadzie, pisarz, słucha taśm, na których nagrał przed laty głos matki. Kiedy zmarła, a on szykował się do wyjazdu z pogrążonej w chaosie Jugosławii, w ostatniej chwili upchnął taśmy do walizki. Teraz – w spokojnej nowej ojczyźnie – wracają do niego tamte chwile, dźwięki, sytuacje. Spotkanie z językiem ojczystym staje się bodźcem do rozważań o własnej tożsamości, o mocy sprawczej słów, których codziennie używamy. Czy zdoła przekształcić w materiał literacki bolesne wspomnienia matki, zwłaszcza te związane z tragiczną historią Bałkanów? Czy będzie potrafił opisać losy tej niezwykłej kobiety?