Weekend to dobry czas na zagłębienie się w lekturze. Dlatego mamy kolejne propozycje książkowe. Tym razem to powieść przepełniona emocjami, zakulisowe akcje służb specjalnych z czasów PRL, a także inspirująca lektura dla nauczycieli, choć nie tylko.
Skoro mamy weekend, to nie może zabraknąć kolejnych propozycji książkowych. Tym razem proponujemy coś z literatury obyczajowej, będzie też kryminał i pozycja z gatunku literatury młodzieżowej.
Zapraszamy do kolejnej lektury, a dokładniej do trzech. Na ten weekend proponujemy dwa kryminały. Jeden z nich rozgrywa się w Łodzi, a jego autorka pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Mamy też propozycję dla miłośników historii.
Kolejny weekend oznacza kolejne propozycje książkowe. Co warto przeczytać w wolnej chwili? Proponujemy zestaw, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To książka odwołująca się do historii, rzecz jasna fikcyjnej, ze staropolskimi bóstwami i wierzeniami, ale mamy też kryminał i reportaż o najgorzej płatnych pracach. Mamy nadzieję, że Waszej w nim nie ma.
Walentynkowy weekend nie mógł się obyć bez poezji, choć tym razem wiersze nie będą się ściśle trzymać tematyki miłosnej. To nasza dodatkowa propozycja książkowa, poza prezentowanymi na antenie radia Strefa FM pozycjami. A były to w tym tygodniu dwie książki trzymające w napięciu.
W tym tygodniu na antenie Strefy FM w propozycjach książkowych znalazł się klasyk z gatunku fantastyki - "Piknik na skraju drogi i inne utwory" Arkadija i Borisa Strugackich, a także kryminał Bartosza Szczygielskiego "Winni jesteśmy wszyscy". Jako trzecią książkę proponujemy "Oko Horusa" Joli Czemiel.
W każdy czwartek i piątek, na antenie radia Strefa FM, zapraszamy do czytania. O godz. 13.15 prezentujemy książkowe nowości i ciekawe pozycje do zapoznania się z nimi w wolnej chwili. Nadawaną w czwartek audycję powtarzamy w sobotę o 9.40, a audycję piątkową o 12.40. Teraz nasze propozycje znajdziecie także na portalu epiotrkow.pl.
Z okazji setnej rocznicy powstania parafii powstał wyjątkowy album. Na pomysł powstania monografii kościoła wpadł Mariusz Staszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie. Do stworzenia wydawnictwa namówił władze kościoła i przedstawicieli Fundacji "Uskrzydleni". W sobotę, 16 stycznia, odbyła się prezentacja albumu.
Powstała kolejna książka o znanej postaci z Piotrkowa. Jej bohaterem jest major John Benett, znany także pod nazwiskiem Jan Książczyk. Jest uczestnikiem bitwy o Anglię, w sierpniu ubiegłego roku skończył 101 lat. Jest honorowym obywatelem Piotrkowa.
Wszyscy z lekcji historii znają obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, jednak mało kto pamięta o jego łódzkim odpowiedniku stworzonym przez niemieckiego okupanta w czasie II wojny światowej z myślą o najmłodszych. Były rzecznik piotrkowskiego Urzędu Miasta, Błażej Torański właśnie temu miejscu i osobom, które do niego trafiły poświęcił swoją książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi".