Na początek polecamy, by sięgnąć po książkę „Brulion” Malwiny Ferenz, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Przeniesiemy się w czasie. Fabuła sprawi, że przeniesiemy się do wydarzeń z marca 1936 roku. Wtedy to dwudziestosześcioletni Moritz Stille przyjeżdża do Breslau jako korespondent znanej szwajcarskiej gazety. Poznaje piękną Ingrid, sekretarkę zastępcy szefa wrocławskiego gestapo i zakochuje się w niej bez pamięci. Tymczasem sytuacja zaczyna się komplikować. Wobec Żydów wprowadzane są coraz to nowe restrykcje. Powstaje obóz koło Weimaru, który z czasem zyska nazwę KL Buchenwald. I jak w tej wojennej zawierusze odnajdzie się dziennikarz? Po czyjej stanie stronie zakochany w Niemce?
W książce znajdziemy poza fikcyjnymi bohaterami kilka autentycznych postaci, a to dlatego, że autorka opisuje bardzo dużo prawdziwych wydarzeń. I jak twierdzi – tak bardzo zakorzeniła opisywaną historię w autentycznych wydarzeniach, że nie chciała uciekać od kilku równie autentycznych postaci. Jeśli zaciekawiła was historia wojenne Malwiny Ferenz zatytułowana „Brulion” to znajdziecie ją już w księgarniach.
O książce mówiliśmy też w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:
Druga nasza propozycja to thriller psychologiczny Marcela Mossa „Utraceni”, która ukazała się nakładem poznańskiego wydawnictwa Filia. Tym samym mamy do czynienia z pierwszą książką nowego cyklu autora, która nosi nazwę ECHO. Tym razem będziemy mieli do czynienia z osobami zaginionymi, a w tym przypadku z synem kontrowersyjnego działacza społecznego Ryszarda Hajduka. Mężczyzna podejrzewa, że zaginięcie chłopaka może mieć związek z tragicznymi zamieszkami podczas Strajku Kobiet. Śledztwo policyjne nie przynosi efektów, zatem ojciec zwraca się po pomoc do nowej na rynku Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych „Echo”…
Marcel Moss to jeden z najpopularniejszych autorów thrillerów w Polsce. Jego książki podbiły już listy bestsellerów i sprowokowały czytelników do gorących dyskusji na ważne tematy społeczne. A autor porusza w swoich książkach wiele z nich, jak hejt, przemoc fizyczna i psychiczna, czy samobójstwa wśród nastolatków. Po roku od debiutu nakład jego książek przekroczył 150 tysięcy egzemplarzy, co dobrze świadczy o tym jak i o czym pisze. Jego najnowszą powieść – „Utraceni”, znajdziecie już w księgarniach. Niedawno odbyła się jej premiera.
O książce możecie też posłuchać w audycji „Książka na weekend”:
Trzecia propozycja to „Być córką i nie zwariować” autorstwa Katarzyny Miller i Anny Bimer, jaka ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. To książka przełamująca tabu kobiet, które muszą zmagać się z byciem córką, bo czasem słyszy się, że nie jest łatwo być matką. A równie trudno, o ile nie trudniej, jest być córką – twierdzą autorki. Katarzyna Miller to jedna z najsłynniejszych polskich psycholożek. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu, co można sprawdzić na kartach książki. Wcześniej ukazały się dwie inne książki, których jest współautorką – „Być kobietą i nie zwariować” oraz „Być parą i nie zwariować”. Z kolei Anna Bimer jest dziennikarką. Pracowała m.in. w „Machinie”, „Pani”, „Polska The Times” czy „Zwierciadle”. Też ma na swoim koncie kilka książek, które ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Nasza trzecia propozycja to książka dla wszystkich kobiet, bo przecież wszystkie z nich są córkami.
Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.