Było barwnie, smacznie, zdrowo, w dodatku w klimacie szesnastowiecznej Polski. W Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej już po raz czwarty zorganizowano konkurs kulinarny „Smaki Królowej Bony”. Towarzyszyły mu pokazy walk rycerskich i przedstawienie przenoszące widzów na dwór Zygmunta Starego.
OSP Parzniewice coraz bliżej wejścia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Podpisano już porozumienie w tej sprawie.
Od 90 lat chronią, pomagają, biorą czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym. 25 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujnach świętowali jubileusz istnienia jednostki.
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gomulinie otrzymały środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych do szkolnych bibliotek.
W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza Kantuaryjskiego na Podklasztorzu odbyła się uroczysta msza święta z udziałem władz państwowych, samorządowych, parlamentarzystów oraz zaproszonych gości z okazji 840 rocznicy ufundowania klasztoru Opactwa Cystersów w Sulejowie oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.
Place zabaw dla dzieci, siłownie dla dorosłych, ławeczki, zieleń, a wszystko ogrodzone i oświetlone. Do tego w wielu miejscach boiska do piłki nożnej lub siatkowej. Takie nowoczesne i estetyczne kompleksy sportowe pojawią się w tym roku w sześciu miejscowościach na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Na razie w sześciu, bo planowane są kolejne. Na ten cel gmina uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości do 33% wartości inwestycji.
Druhowie z OSP Wola Krzysztoporska odwiedzili firmę, która montuje wóz strażacki, który już wkrótce trafi do strażaków ochotników. Auto będzie kosztowało 800 tys. zł, a gmina na jego zakup pozyskała dofinansowanie.
Zniknęły - mimo oburzenia większości kierowców - kilka miesięcy temu. Teraz mogą wrócić. Mowa o czasomierzach na skrzyżowaniach.
Czytał wójt i pracownicy naukowi Uniwersytetu. Współpraca Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach zaowocowała wspólną akcją Narodowego Czytania.
Honorowa asysta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Dęblina, do tego obecność ministra obrony narodowej - wszystko dla uczczenia pamięci 663 żołnierzy, którzy zginęli podczas obrony Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.