W sobotę 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką - 48. Świerszczykowe Wierszyki 2019. W wydarzeniu wzięło udział blisko 300 dzieci w wieku 7-11 lat z województwa łódzkiego.
Sejmik ogłosił rok 2020 rokiem Jana Pawła II w województwie łódzkim. Taki wniosek złożyli radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Wraca temat reaktywacji województwa częstochowskiego. W jego skład miałyby wchodzić też powiaty obecnego Łódzkiego. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk zażądał od premiera Mateusza Morawieckiego konkretów w sprawie utworzenia nowego województwa.
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.
Mieszkańcy gminy Grabica wzięli udział w akcji ekologicznej samorządu województwa łódzkiego „100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego". Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy rozdali ponad tysiąc sadzonek drzew i krzewów. Rośliny dostawał każdy, kto przyniósł zużyte baterie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Grabicy.
Najpierw operacja wszczepienia endoprotezy kolana, a później pierwszy zabieg wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego. To wszystko w ciągu ostatnich kilkunastu dni w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie.
Zbliża się III edycja Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na plus", a w związku z tym Kancelaria Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego organizuje spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla wszystkich mieszkańców naszego regionu. Odbędzie się ono w Piotrkowie Trybunalskim 5 kwietnia w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Dąbrowskiego 13 o godz. 16.00.
Kolejny "dąb pamięci" zasadzono w piątek w naszym regionie. Okazją było obchodzone w tym roku 100-lecie województwa łódzkiego. Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa skorzystał z zaproszenia dyrektora Sławomira Piętakiewicza i odwiedził Szkołę Podstawową im. Lecha Kaczyńskiego w Bujnach. Ich przemówieniom przysłuchiwali się uczniowie placówki.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wydał 9 zarządzeń zastępczych, którymi zdekomunizował placówki oświatowe w regionie, ponieważ wcześniej nie zrobiły tego samorządy.
Dokładnie 15 milionów 658 tysięcy 370 złotych wynosi pula przeznaczona przez członków zarządu województwa łódzkiego na program rehabilitacyjny dla pacjentów onkologicznych z terenu województwa łódzkiego. Co najmniej 2000 osób będzie mogło skorzystać z indywidualnej ścieżki rehabilitacyjnej, uwzględniającej pomoc lekarzy, rehabilitantów, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów. Przedstawiciele poszczególnych placówek, w których mógłby być realizowany ten program, będą mogli składać odpowiednie wnioski od 31 marca do 15 kwietnia. Podstawowe założenia programu przedstawiono w czwartek w siedzibie łódzkiego Muzeum Sztuki.