Rada Osiedla Wyzwolenia w Piotrkowie ponownie organizuje bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego.
Po prawie dwumiesięcznej przerwie w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów można wykonać bezpłatne badania mammograficzne.
Do końca wakacji nie będzie można w Piotrkowie wykonać badań mammograficznych. Wprawdzie w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy Rakowskiej jest mammograf, ale jeden z dwóch lekarzy wykonujących badania jest chory (aby przeprowadzić badania niezbędna jest obecność dwóch lekarzy).
Po fatalnych doświadczeniach z programem "Pilica" wydawało się już, że Zalew Sulejowski nieuchronnie czeka zagłada. Wywoływany jeszcze od czasu do czasu temat poprawy czystości wód zbiornika kończył się co najwyżej produkcją kolejnych kilogramów papieru. A jednak pojawia się nadzieja, że będzie jeszcze można z nich skorzystać, bo w sprawie sulejowskiego jeziora wreszcie coś drgnęło.
Na funkcjonowanie Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w Piotrkowie Trybunalskim miasto wyłożyło przez trzy lata 150 tys. złotych, ale widocznych efektów działalności Instytutu brak.
Od czego uzależnieni są piotrkowianie? Na to pytanie odpowiedzą oni sami w badaniach prowadzonych od początku maja na zlecenie Urzędu Miasta w Piotrkowie. Badania ankietowe, chodząc po domach, prowadzą studenci socjologii piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Rada Osiedla "Wyzwolenia" zaprasza na bezpłatne badania poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Ważna informacja dla mieszkańców gminy Aleksandrów. W najbliższy piątek, 27 lutego w Urzędzie Gminy odbędą się bezpłatne, komputerowe badania wzroku.
Aby kompleksowo przebadać wzrok należy wcześniej zapisać się na badania.
Sejmik Województwa Łódzkiego jeszcze w tym roku ma zająć się ratowaniem Zalewu Sulejowskiego - taką konkluzją zakończyło się wczorajsze spotkanie przedstawicieli samorządów położonych nad zanieczyszczonym zbiornikiem.
Zalew Sulejowski umiera. To jest fakt, który wskazują nie tylko turyści, przyrodnicy, wędkarze, zarządcy i właściciele mniejszych i większych ośrodków wypoczynkowych, ale i śmietanka krajowych naukowców, którzy na co dzień badają liczne zbiorniki wodne.