Artykuły do tagu: dania

Rada Osiedla "Wyzwolenia" zaprasza na bezpłatne badania poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Ważna informacja dla mieszkańców gminy Aleksandrów. W najbliższy piątek, 27 lutego w Urzędzie Gminy odbędą się bezpłatne, komputerowe badania wzroku.
Aby kompleksowo przebadać wzrok należy wcześniej zapisać się na badania.
Sejmik Województwa Łódzkiego jeszcze w tym roku ma zająć się ratowaniem Zalewu Sulejowskiego - taką konkluzją zakończyło się wczorajsze spotkanie przedstawicieli samorządów położonych nad zanieczyszczonym zbiornikiem.
Zalew Sulejowski staje się cuchnącym bajorem
Zalew Sulejowski umiera. To jest fakt, który wskazują nie tylko turyści, przyrodnicy, wędkarze, zarządcy i właściciele mniejszych i większych ośrodków wypoczynkowych, ale i śmietanka krajowych naukowców, którzy na co dzień badają liczne zbiorniki wodne.
W dniach: 20 maja br. w godzinach 15.00-19.00, a także 21 i 22 maja br. w godzinach od 10.00-14.00 i od 15.00-19.00 z inicjatywy Stowarzyszenia AMD na Placu Czarnieckiego w Piotrkowie Trybunalskim, będzie miała miejsce ogólnopolska akcja informacyjna na temat zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – nieuleczalnej choroby oczu, która w ostateczności może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Do przeprowadzenia akcji został zaadaptowany specjalny autobus, który w tym czasie będzie pełnił rolę swoistego laboratorium.
Czy instytut ma szanse na rozwój?
Od prawie dwóch lat w Piotrkowie działa Instytut Badań nad Parlamentaryzmem. Ma swojego dyrektora, swoją siedzibę, telefon kontaktowy, jednak jak dotąd niczym szczególnym nie zaznaczył się na polu badań nad polską samorządnością. Jego siedziba stoi pusta, a dzwoniącego telefonu nie ma kto odebrać, ponieważ instytut nie zatrudnia pracowników. Czy i kiedy się to zmieni?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat