W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 489 tys. osób – podano w sobotę na rządowych stronach.
Mimo że przekraczamy granicę 1000 zakażeń dziennie to nie jest jeszcze moment, żebyśmy myśleli o restrykcjach. Liczby te nie są takim zagrożeniem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować drastyczne decyzje – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Pewne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Piotrcovii w ostatnim przed reprezentacyjną przerwą spotkaniu ligowym. W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, zespół pokonał drużynę Suzuki Korona Handball Kielce 39:28 (21:14).
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
Niezwykłych emocji dostarczył mecz 4. Serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i Startem Elbląg. Faworytkami spotkania były nasze zawodniczki, ale zagrały dobrze tylko przez piętnaście minut. Młody zespół Startu pokazał zaś charakter i wolę walki i był bliski wywiezienia z Piotrkowa kompletu punktów.
W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 278 tys. osób – podano na rządowych stronach.
Przyjęto rekomendację przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Mogą z tego skorzystać osoby powyżej 50 lat i medycy.
W tym tygodniu znów będzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w szczepieniobusach, które będą podróżować po województwie łódzkim. Do dyspozycji ochotników, jest jednodawkowy preparat Johnson and Johnson. W naszym regionie, taka okazja nadarzy się najczęściej w powiecie tomaszowskim.
Najnowsze badania wykazały, że spośród trzech zatwierdzonych szczepionek przeciwko koronawirusowi w USA, najbardziej skuteczna jest produkowana przez firmę Moderna. Eksperci wskazują jednak na pewne ograniczenia przeprowadzonej przez nich analizy.