W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie zamontowana została już waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych.
O trzy autobusy wzbogacił się tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie Trybunalskim. Są to dwa many z 2006 roku i jeden z 2002.
Piotrkowski Miejski Zakład Komunikacyjny kupił dwa nowe (a konkretnie 9-letnie) autobusy.
W ciągu kilku ostatnich lat udział piotrkowskich emzetek w rynku komunikacji publicznej w mieście zwiększył się i to znacząco. 86% wszystkich pasażerów wybrało MZK. - Należy liczyć się z tym, że w ciągu kilku najbliższych lat prywatni przewoźnicy w ogóle znikną z ulic - twierdzi ekspert od komunikacji.
Rozkład jazdy busów jeżdżących po Piotrkowie i powiecie jest dostępny w Internecie. Wystarczy wejść na stronę internetową Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, w zakładkę „Transport zbiorowy”.
Mieszkańcy Woli Krzysztoporskiej, którzy od lat pracują w Piotrkowie mają problem z powrotem do domu. Prywatny przewoźnik zlikwidował kilka weekendowych kursów, a pekaesów jest jak na lekarstwo.
Nowy rozkład jazdy autobusów, nowy układ linii komunikacyjnych, kursy co 7 minut, przystanki przesiadkowe na placu 3 Maja - miejską komunikację czeka rewolucja. Zmiany mają zostać wprowadzone najwcześniej w maju.
W czasie Wszystkich Świętych (31 października - 4 listopada), autobusy MZK kursować będą według innych zasad.
W autobusach miejskich w Radomsku pojawili się ankieterzy. Miasto zleciło przeprowadzenie badań, które mają pomóc w podniesieniu jakości usług MPK.
Radomszczańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne to jedyna miejska spółka, która ubiegły rok zakończyła na minusie. Odnotowała rekordową stratę - ponad 800 tys. zł.