Blisko 2 kilogramy narkotyków przechwyciła bełchatowska policja. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby związane z narkotykowym procederem. Oprócz tego kryminalni zabezpieczyli też większą ilość gotówki mogącej pochodzić z przestępstwa.
Trzy spotkania kontrolne rozegrali od piątku do niedzieli szczypiorniści Piotrkowianina, jeden mecz wygrali, jeden przegrali i jeden zremisowali. W turnieju, który odbył się w Hali Relax wzięły udział także Sokol Nove Veseli, MMTS Kwidzyn oraz Azoty Puławy. Już we wtorek podopieczni trenera Dmytro Zinchuka rozegrają kolejny mecz, tym razem w 1/8 finału Pucharu Polski.
W ramach programu modernizacji Służby Więziennej piotrkowski areszt otrzymał karabinki automatyczne Beretta ARX 160, które będą wykorzystywane przede wszystkim w konwojach.
Zespół z Kościerzyny to dla Piotrcovii bardzo niewygodny rywal, o czym po raz kolejny można było się przekonać w sobotę, 19 stycznia. Do przerwy wygrywał ostatni zespół w tabeli, w drugiej połowie piotrkowiankom udało się jednak przełamać rywala i wywalczyć jednobramkowe zwycięstwo 31:32 (19:16).
W piątek z parkingu przed pawilonem Społem przy Al. Armii Krajowej zniknął zdezelowany volkswagen golf. Mocno zniszczony pojazd stał tam porzucony przez 3 lata. Z tego samego parkingu tego samego dnia usunięta została jeszcze jedna ruina.
Do awarii wodociągu doszło w okolicach skrzyżowania Słowackiego/Młynarska w Piotrkowie. Utrudnienia dla mieszkańców trwały na szczęście krótko.
Nikt nie stanął do przetargu na wynajem pierwszego piętra budynku po przychodni lekarskiej przy Dmowskiego 47 w Piotrkowie. Postępowanie przetargowe ogłosiło TBS, które dziś zarządza obiektem.
Pierwotnie koncert miał się odbyć 18 stycznia, ale ze względu na żałobę narodową, wprowadzoną z powodu zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wydarzenie odbędzie się dopiero 1 lutego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w sali widowiskowo-teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
Do groźnego pożaru doszło w czwartek po godzinie 23 w miejscowości Sławno w powiecie opoczyńskim. Na terenie fabryki zajmującej się recyklingiem zużytych opon gumowych pojawił się ogień. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia.
W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową, która będzie obowiązywać od piątku od godz. 17.00 do soboty do godz. 19.00.