W niedzielę, 28 września w godzinach 12.00 – 16.00 w Sali Koncertowej Miejskiego Centrum Kultury przy Placu Narutowicza w Bełchatowie odbędzie się festyn, w czasie którego będzie można całkowicie bezpłatnie wykonać podstawowe badania kardiologiczne, zmierzyć sobie ciśnienie krwi, oznaczyć poziom glukozy, obliczyć wskaźnik ryzyka chorób układu krążenia, a także uzyskać wskazówki nie tylko jak samemu rozpoznać problemy z układem sercowo-naczyniowym i im przeciwdziałać, ale również – w przypadku osób, który już przebyły incydent kardiologiczny – jak uchronić się przed kolejnym zawałem serca. Lekarze wraz z personelem medycznym PAKS podpowiedzą też ile czasu dziennie należy poświęcić na ruch, by utrzymać dobrą kondycję oraz cieszyć się zdrowym życiem.
Dopiero co rozpoczął się rok szkolny, a przed drzwiami pediatrów już rosną kolejki mam z przedszkolakami. Jak co roku, w tym okresie dzieci chorują bardzo często.
Ruszyła V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych. Jest ona odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie młodzieży zdrowym odżywianiem, ekologią oraz niemarnowaniem żywności. W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 270 nauczycieli ze 190 szkół województwa łódzkiego, którzy wyedukowali ponad 7000 uczniów.
Już 12 września na parkingu Kaufland przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Tomaszowie Mazowieckim w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.
Pacjenci chyba już stracili nadzieję, a jednak... Przychodnia nr 1, a wraz z nią prawie 1400 pacjentów, wraca na ul. Toruńską w Piotrkowie (do budynku Sądu).
W ubiegłym tygodniu w Piotrkowie doszło do tragedii. Piętnastoletni chłopiec wypadł z okna 10. piętra. Okoliczności tego zdarzenia bada policja i prokuratura. Kilka dni później w jeziorze Bugaj utonął czternastolatek. Nie przesądzając o wyniku dochodzeń w tych sprawach, próbujemy zapytać, kim jest piętnastolatek i jak nie przeoczyć tego, co w jego zachowaniu istotne. W poszukiwaniu odpowiedzi pomógł nam psycholog Michał Szulc.
Grypa to nie tylko kilka dni kataru i gorączka. To także ryzyko poważnych powikłań. Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą sprawdzić swoją wiedzę o grypie! Może warto to zrobić przed sezonem zachorowań.
- Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o choroby układu krążenia, to niestety mieszkańcy naszego powiatu zajmują czołowe miejsce w całym województwie. "Strategia rozwiązywania problemów zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego" otworzyła nam drogę, by jak najlepiej pomóc mieszkańcom powiatu. Napisaliśmy "Program promocji zdrowia i profilaktyki chorób", który złożyliśmy do Norweskiego Mechanizmu Finansowego na kwotę 2,5 miliona złotych. Możemy dostać takie pieniądze na profilaktykę. Pierwszy etap przeszliśmy pozytywnie. Ostateczne rozstrzygnięcie będzie pod koniec roku - mówił na antenie Strefy FM Stanisław Cubała, starosta piotrkowski.
Emocje były ogromne, bo i nadzieje wielkie. I to nie tylko rodziców chorego, ale i samego Dawida, którego historię opisaliśmy miesiąc temu (27 nr “Tygodnia Trybunalskiego".
Jesteś w ciąży albo niedawno urodziłaś dziecko? To coś dla ciebie!