Advertisement

Artykuły do tagu: Wielki Post

28.03.2023 12:13
EDK także z Piotrkowa
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piotrkowa wyrusza tradycyjnie w piątek przed niedzielą palmową.
To już 4 lata wspólnej modlitwy
Kolejna edycja Męskiego Publicznego Różańca przejdzie ulicami Piotrkowa. Wydarzenie jest w mieście organizowane już od czterech lat, a w sobotę (04.03.2023) modlitewny przemarsz zostanie zorganizowany po raz 48.
Tegoroczna Środa Popielcowa przypada w niełatwym czasie i przededniu pierwszej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie. Ten dzień tradycyjnie jest początkiem Wielkiego Postu. O tym dlaczego to wyjątkowy okres dla katolików rozmawialiśmy z ks. Jackiem Tylusiem, proboszczem parafii pw. św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
36. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie - o pokój na Ukrainie
36. edycja piotrkowskiego Męskiego Publicznego Różańca odbędzie się tym razem w pierwszą sobotę Wielkiego Postu. Poprzez rozważanie różańcowych tajemnic bolesnych będziemy starać się otwierać umysły i serca na krzyż, na cierpienia i wyrzeczenia własne oraz na nasz udział w przeżywaniu cierpienia przez inne osoby - zapowiadają organizatorzy.
Prochem jesteś i w proch się obrócisz
Środą Popielcową katolicy w całej Polsce rozpoczynają Wielki Post. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka ten dzień ma dla katolików być czasem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.
Wielki Post w cieniu pandemii
Środa Popielcowa to pierwszy dzień Wielkiego Postu, który jest okresem mającym przygotować katolików do najważniejszego kościelnego święta, czyli Wielkiej Nocy. Rozmawialiśmy z ks. Grzegorzem Chirkiem, proboszczem parafii św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim o tym jak będzie wyglądał ten wyjątkowy czas w cieniu pandemii.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat