Przechodnie i turyści, którzy zawitają w rejon Rynku Trybunalskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wprawdzie zakończono większość prac wodno-kanalizacyjnych, które wiązały się z koniecznością rozkopywania ulic, ale po odkopaniu chodników okazało się, że konieczna jest wymiana gruntu nad kablami.
Mógł być parking dla małych prywatnych samolotów, loty widokowe, skoki spadochronowe a może i most powietrzny do Krakowa czy Warszawy - wszystko z myślą o kibicach Euro 2012. Zostało jednak rozgoryczenie, że kolejny wniosek o dofinansowanie zrujnowanej bazy piotrkowskiego lotniska trafił do kosza.Rozgoryczenia nie ukrywa tak szefostwo Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, które już po raz kolejny bezskutecznie występuje o pieniądze na gruntowną przebudowę infrastruktury lotniska, jak i urzędnicy magistratu, którzy atrakcyjność lotniska chcieliby połączyć z promocją Ziemi Piotrkowskiej.
Czy to koniec sporu między wspólnotami mieszkańców bloków na osiedlu Wysoka - Łódzka? Wszystko wskazuje to, że tak,mieszkańcy odcięci przez jedną ze wspólnot od wyjazdu na ul. Łódzką, swoją drogę odzyskają.
- Brakuje nam terenów, poza przyszkolnymi, gdzie w mieście można uprawiać sport i rekreację. Dlatego też pojawiła się koncepcja budowy boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Budki. Nie przypuszczałem jednak, że ta lokalizacja wywoła aż tyle kontrowersji - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Prace na Starym Mieście miały się zakończyć w sierpniu, ale już wiadomo, że stanie się to najwcześniej w październiku. Miasto zwróciło się z prośbą do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o wydłużenie terminu modernizacji Starówki w Piotrkowie. I taką zgodę - do 30 października - otrzymało.
Na jednym z największych osiedli w pobliżu prowizorycznego boiska wznoszą się apartamentowce. Murawę zaorał już dawno ciężki sprzęt. Koparki, potężne koła tirów i gąsienice spychaczy spowodowały, że na wertepach co chwila któryś z młodych piłkarzy doznaje kontuzji.
Na przeklinanym przez kierowców i znanym z wielu stłuczek i wypadków skrzyżowaniu Al. Sikorskiego z ul. Energetyków w Piotrkowie uruchomiono wreszcie sygnalizację świetlną.
"Znaleziono na Krakowskim Przedmieściu psa sznaucera miniaturkę z czerwoną obrożą", "Zaginął jamnik na Rzemieślniczej". "Bezpański pies błąkający się na Wroniej ugryzł dziecko". Takie ogłoszenia i informacje latem to norma w naszym mieście. Pomocne w rozwiązaniu tych problemów miało stać się elektroniczne oznakowanie psów. Mimo że od akcji czipowania psów minęło już trochę czasu, sytuacja z bezdomnymi i zaginionymi psami niewiele się poprawiła. Czy powodem jest nieświadomość ludzi, czy w większości niewykorzystane czytniki?
4 miliony złotych, zamiast pierwotnie planowanych 700 tysięcy, ma wyłożyć miasto na utworzenie nowej spółki wodno-kanalizacyjnej.
Tym razem jest trójbarwna. Na skrzyżowaniu Alei Sikorskiegio z obwodnicą N-S uruchomiono dziś o godz. 11-stej istniejącą od kilku lat sygnalizację świetlną.