Mszą świętą w samo południe rozpoczną się w piątek obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Wolborzu. Po eucharystii w kolegiacie i okolicznościowym wystąpieniu przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolborzu, odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołów Fermata, Cantare i Cantate Deo. Uroczystości zakończą się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście Orkiestry Dętej OSP z Żarnowicy.
Wkrótce świętować będziemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości w Piotrkowie rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny i mieszkańców miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00 w miejskim amfiteatrze.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Piotrkowie Trybunalski odbędą się z tej okazji koncert, msza święta i Bieg Tropem Wilczym. Główne uroczystości zaplanowano na 3 marca.
W Sulejowie uroczystości poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały dwa dni, ale swój początek miały już 1 marca podczas inauguracji w Opactwie Cystersów na Podklasztorzu z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau.
W poniedziałek, 2 kwietnia zmarł Zygmunt Stępień, wieloletni nauczyciel piotrkowskich szkół muzycznych, prezes Piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego im. Franciszka Lessla, propagator muzycznych dziejów Piotrkowa i dziennikarz wielu piotrkowskich tytułów prasowych.
O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
W Szkole Podstawowej w Skotnikach miały miejsce obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone ze szczególną uroczystością o charakterze lokalnym. Uczniowie szkoły przygotowali akademię związaną ze Świętem Niepodległości, w której przedstawili historię naszego kraju.
12 kwietnia przypada druga rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, przez stalinowski sąd skazanego na karę śmierci, więźnia Wronek.
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Honorowa asysta Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Dęblina, do tego obecność ministra obrony narodowej - wszystko dla uczczenia pamięci 663 żołnierzy, którzy zginęli podczas obrony Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.