Zainteresowanie konsumentów z całego świata kosmetykami naturalnymi sprawiło, że producenci oferujący tego typu produkty umocnili swoją pozycję na rynku. Obecnie nie wystarcza już jednak produkcja i sprzedaż jakichkolwiek kosmetyków na bazie naturalnych składników - składniki te muszą być najwyższej jakości. Z tego powodu oczy milionów ludzi zwróciły się w kierunku Forever Living Products.
Mieszkańcy gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce w Łódzkiem mogą spotkać na swojej drodze nową, edukacyjną śmieciarkę z kolorową grafiką. Oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim korzysta ze specjalistycznego pojazdu do odbioru i transportu odpadów komunalnych
i jednocześnie uczy prawidłowej segregacji.
Skala tego projektu jest duża i wymaga sporych nakładów finansowych. Przedstawiciele stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń wykonali już główną część muralu, ale to nie koniec.
Kolorowy mural pojawił się na ścianie jednego z budynków przy ul. Podkurnędz w Sulejowie. Dzieło powstało dzięki wygranej w programie Fundacji TESCO „Decydujesz. Pomagamy”.
Malowanie murali zaliczane jest do sztuki malarstwa ściennego, która narodziła się już w czasach prehistorycznych. Z początku malunki były sposobem komunikacji oraz środkiem uwiecznienia świata, dzisiaj są elementem ozdobnym, reklamowym, społecznym i kulturowych. Oto interesujące fakty na temat malowideł – począwszy od tych jaskiniowych po dzisiejsze dzieła sztuki.
Podczas tradycyjnej już corocznej Wigilii Artystycznej, która odbyła się w piątek w piotrkowskiej galerii ODA, specjalnymi nagrodami i podziękowaniami zostali uhonorowani ci, którzy w mijającym roku wyróżnili się szczególnie w środowisku twórczym naszego miasta bądź działalność tego środowiska mocno wspierali. Laureatem dorocznej nagrody ODA Black Box został Bronisław Brylski, natomiast Blue Box’a Art & Jazz otrzymał Stanisław Piotr Gajda. Specjalne wyróżnienia i podziękowania powędrowały także do firm i osób prywatnych, jak i wolontariuszy.
Miał upamiętniać odbywające się marcu 2017 roku Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, okazuje się, że nie powstanie w ogóle. Chodzi o mural, która miał się pojawić na ścianie jednej z piotrkowskich kamienic.
Mural przedstawiający papryczki miał powstać w Piotrkowie z okazji odbywających się w marcu 2017 roku (!) Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednak charakterystyczne malowidło do tej pory nie powstało. Czy powstanie w ogóle?
W piątek rozpoczęły się kolejne Dni Przyjaźni Polski-Węgierskiej, tym razem na Węgrzech, a to oznacza, że minął rok od piotrkowskiej edycji tej imprezy. Tymczasem mural, który miał symbolizować przyjaźń między krajami nadal nie powstał.
Młodzi ludzie z Woli Krzysztoporskiej chcieli na ścianie jednego z budynków umieścić patriotyczny akcent. Później przyszła koncepcja i współpraca z samorządem. I w ten sposób w Woli Krzysztoporskiej pojawił się mural o niezwykłym charakterze.