Próbowali „podpalić” uczelnię, własnoręcznie wyrabiali marcepany, strzelali z łuku i budowali własne wulkany, te i wiele jeszcze innych ciekawych projektów realizowali uczestnicy zajęć Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Piotrkowie. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla najmłodszych słuchaczy piotrkowskiej uczelni. Dyplomy i nagrody małym studentom wręczał dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii UJK w Piotrkowie dr hab. Jacek Bonarek.
Miłośnicy dziejów Piotrkowa Trybunalskiego już w najbliższy czwartek będą mogli wysłuchać wykładu dotyczącego powstania pierwszych klasztorów na terenie naszego miasta. Na "Grodzkie spotkania z historią" zapraszają pracownicy piotrkowskiej filii UJK imienia Jana Kochanowskiego.
Paula Kowalczyk została wybrana studentką roku filii UJK 2019. Na nią i pozostałe kandydatki można było głosować na portalu epiotrkow.pl. Wyniki zostały ogłoszone w amfiteatrze podczas juwenaliów.
Prof. zw. dr hab. Zygmunt Matuszak nie żyje. Był kierownikiem Katedry Bezpieczeństwa Narodowego filii UJK w Piotrkowie. Miał 69 lat.
Rozpoczęła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo euroatlantyckie i polityka Federacji Rosyjskiej". Celem dwudniowego spotkania jest dyskusja na temat źródeł i rodzajów zagrożeń dla bezpieczeństwa naszej części Europy ze strony Rosji.
W Piotrkowie rozpoczęła się XIV ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka „Człowiek a historia". Uczestnicy spotkania reprezentują wyższe uczelnie z całej Polski. W środę spotkali się w piotrkowskim Zamku Królewskim, gdzie wymieniali poglądy i dyskutowali na najróżniejsze tematy związane z historią.
"Dialog pokoleń - nowe wyzwania dla doradztwa zawodowego wobec zmian na rynku pracy" to tytuł konferencji, która we wtorek odbyła się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Głównym celem spotkania było ukazanie różnic pomiędzy pokoleniami funkcjonującymi na rynku pracy oraz prezentacja rozwiązań na rzecz podnoszenia jakości i efektywności doradztwa zawodowego i edukacji.
VI historyczny piknik rodzinny był niedzielną propozycją pracowników i studentów UJK w Piotrkowie oraz zaproszonych przez nich gości. Dla wszystkich odwiedzających przygotowano między innymi turniej łuczniczy, turniej średniowiecznych gier, warsztaty dawnego rzemiosła, obozowisko polskiego rycerstwa i szlachty z XVII wieku czy wystawę kultowych samochodów z epoki PRL.
Zdjęcia, dokumenty, listy, wspomnienia i szkice, łącznie 116 banerów i oprawionych plansz, związanych ze szkoleniem ponad 20 tys. polskich ochotników, przyszłych żołnierzy Błękitnej Armii, w pamiętnym obozie Kościuszko w Stanach Zjednoczonych, można zobaczyć na specjalnej wystawie w piotrkowskiej Filii UJK. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 maja, o godzinie 12.00. Większość prezentowanych na wystawie zdjęć pochodzi z archiwum nowojorskiego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej.
Już 26 maja odbędą się wybory do Europarlamentu. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie postanowił zorganizować spotkania z kandydatami głównych list, aby wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z programami wyborczymi. W czwartek odbyło się pierwsze takie spotkanie.