Ekipy remontowe pracują na 11-kilometrowym odcinku drogi krajowej 91 między Piotrkowem Trybunalskim i Głuchowem.
Uczniowie, kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele miasta, powiatu i województwa, policjanci, strażnicy miejscy, harcerze uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Metalplast przy ul. Próchnika, Europa, ruina przy Wojska Polskiego 23 – walą się, rozsypują, szpecą, stwarzają zagrożenie. To niechlubne wizytówki naszego miasta, a zarazem symbol niemocy urzędników. Jak się ich pozbyć? Tego nie wie nikt.
Po uchwaleniu Ustawy Rządowej wiele miast Rzeczypospolitej deklarowało wierność jej postanowieniom. Wśród nich był Piotrków (wówczas jeszcze nie Trybunalski), który jako jeden z pierwszych poparł ustalenia dokonane na Sejmie Wielkim (1788-1792).
W najbliższą sobotę 29 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 na drodze krajowej nr 1 w rejonie Głuchowa (na 379 kilometrze trasy) naprawiane będą bariery energochłonne. Na jezdni prowadzącej do Łodzi, na odcinku około 300 metrów zostanie zajęty lewy (szybki) pas ruchu. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczeni prędkości do 50 km/h.
Od mszy świętej w amfiteatrze miejskim (godz. 10.00) rozpoczną się miejskiej obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Prawdopodobnie zarzut sprowadzenia katastrofy budowlanej usłyszy 37-letni mężczyzna, który w poniedziałek wieczorem przeciął wąż doprowadzający gaz do kuchenki i groził, że wysadzi blok w powietrze. Konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku przy Piastowskiej w Piotrkowie. W sumie swoje mieszkania opuściło 30 osób.
Świetnie sprawdzają się w biurach, hotelach, sklepach i miejscach, w których na co dzień trudno jest dbać o kwiaty żywe, a elegancki wystrój jest wyznacznikiem prestiżu. Dziś sztuczne ozdoby florystyczne nie kojarzą się już z kiczem, a ich popularność stale rośnie. W dodatku w porównaniu z żywymi roślinami są mniej kosztowne i czasochłonne.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.