Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego chce utworzyć szczegółową dokumentację fotograficzną miasta. Każdy element przestrzeni jak np. ulica, dom, czy też ogrodzenie, można sfotografować i przesłać do organizatorów. Projekt stworzenia archiwum podzielony został na 5 etapów, z których każdy dotyczy innej części miasta. Na koniec, a dokładnie na 2022 rok, zaplanowano podsumowanie projektu i utworzenie albumu z fotografiami.
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.
Śpiewać może każdy, podobno tańczyć też, tym bardziej w niedziele, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec to nie tylko dobrą zabawa, ale również jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej. Rodzice już od najmłodszych lat zapisują dzieci do grup tanecznych, w których poza tym, iż nauczą się koordynacji ruchowej, to także nabędą dużej wrażliwości.
Jeśli ktoś myślał, że Polonia jest jeszcze w stanie dogonić słabiej ostatnio grającego lidera z Radomska, to po sobotnim meczu nie ma już chyba żadnych wątpliwości, kto w tym sezonie jest lepszy. RKS rozgromił piotrkowski zespół na własnym boisku 5:1 (3:0) i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli piotrkowskiej klasie okręgowej. Jeden punkt wyszarpali w sobotę za to zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy zremisowali z rezerwowym zespołem Szczerbca Wolbórz 1:1 (0:1).
Szkoda, że kibice nie mogli obejrzeć sobotniego spotkania piotrkowskiej Polonii z Lechią II Tomaszów Mazowiecki, bo zobaczyliby aż siedem, bramek, a właściwie jeszcze więcej, ponieważ sędzia kilku goli nie uznał. To był bardzo emocjonujący i pełen zwrotów akcji mecz, który ostatecznie wygrali poloniści. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 (2:1), a decydująca bramka zdobyta przez Adriana Malickiego na pewno będzie jedną z najładniejszych, o ile nie najładniejszą, zdobytą w tym sezonie podczas rozgrywek piotrkowskiej okręgówki.
Po dwóch meczach przełożonych z powodu złego stanu boiska UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski wreszcie zainaugurowała rundę wiosenną, piotrkowski zespół bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z LUKS Mroczków-Dzielna.
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Poloniści bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki w rundzie wiosennej, w sobotę pokonali na wyjeździe Czarnych Rozprza 3:1 (3:1), dwa gole dla Polonii strzelił Adrian Malicki. Pod koniec ubiegłej rundy napastnik piotrkowskiej drużyny był w kapitalnej dyspozycji i wszystko wskazuje na to, że w drugiej części sezonu również będzie najmocniejszym punktem drużyny prowadzonej przez Roberta Grzesiuka. Po raz kolejny meczu ligowego nie rozegrali natomiast piłkarze UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, stan boiska nadal na to nie pozwalał.
Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta w minioną sobotę świętowała swój jubileusz. Okolicznościowy koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. 10. rocznica istnienia orkiestry była okazją do wręczenia kilkunastu jej członkom Medali za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego. Tego wieczoru nie zabrakło również podziękowań ze strony muzyków dla tych, którzy od lat wspierają działalność i współpracują z piotrkowską orkiestrą dętą.
W 2016 roku w Piotrkowie przez blisko trzy miesiące jakość powietrza przekraczała stany dopuszczane normą. Choć w mieście jest stacja pomiaru jakości powietrza niestety mierzy ona tylko stężenie pyłu zawieszonego PM 10, w Piotrkowie nie dokonuje się pomiaru pyłu PM 2,5. Dlatego też piotrkowski magistrat zdecydował się na montaż na terenie miasta dwudziestu detektorów jakości powietrza, dzięki którym pomiary stanu powietrza będą bardziej miarodajne.