Polonia rozgromiona w Radomsku, Concordia wyszarpała jeden punkt

Łódzkie Sobota, 28 kwietnia 20183
Jeśli ktoś myślał, że Polonia jest jeszcze w stanie dogonić słabiej ostatnio grającego lidera z Radomska, to po sobotnim meczu nie ma już chyba żadnych wątpliwości, kto w tym sezonie jest lepszy. RKS rozgromił piotrkowski zespół na własnym boisku 5:1 (3:0) i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli piotrkowskiej klasie okręgowej. Jeden punkt wyszarpali w sobotę za to zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy zremisowali z rezerwowym zespołem Szczerbca Wolbórz 1:1 (0:1).

Piotrkowscy kibice nie mogli obejrzeć meczu w Radomsku ponieważ z powodu złego stanu technicznego sektor dla gości na Stadionie przy ulicy Brzeźnickiej został wyłączony z użytkowania, kto wie może ich doping sprawiłby, że poloniści nie przegraliby aż tak wysoko? Jedno jest pewne RKS Radomsko, który był ostatnio w słabszej formie, udowodnił, że jest faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Radomszczanie już do przerwy zdobyli trzy bramki i właściwie rozstrzygnęli losy tego pojedynku. Honorową bramkę dla gości zdobył pod koniec meczu Adrian Malicki. Przed tym spotkaniem piotrkowski zespół tracił do lidera dwanaście punktów, po sobotniej porażce traci już piętnaście i siedem do drugiej Astorii Szczerców, którą po przedostatnim zwycięstwie już prawie dogonił. Dwa najbliższe spotkania poloniści rozegrają na własnym boisku, 2 maja zmierzą się ze Startem Lgota Wielka (pierwotnie ten mecz miał się odbyć 17 marca, ale został odwołany z powodu złego stanu boiska), natomiast 5 maja piotrkowianie podejmą Włókniarza Moszczenica, obydwa mecze rozpoczną się o godzinie 17.00.

Więcej emocji było w sobotę w Piotrkowie, gdzie miejscowy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski zmierzył się ze Szczerbcem II Wolbórz, do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, w drugiej połowie stworzyli kilka groźnych, podbramkowych sytuacji, ale wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry, gdy po rzucie wolnym jeden z obrońców gości posłał piłkę do własnej bramki. W środę, 2 maja o godzinie 17.30 piotrkowianie rozegrają zaległe spotkanie z LKS Mroczków.

RKS Radomsko 5:1 (3:0) Polonia Piotrków Trybunalski
(17’ Krystian Wojtczak, 26’ Kacper Banasiak, 36 i 90’ Kamil Sadziński, 79’ Kacper Zieliński – 83’ Adrian Malicki)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, Yermakov, Grobelny (80’ Dąbrowski), Ornafa, Kamocki (72’ Kawnik), Cieślik (60’ Lenarcik), Szymor, Bąbol, Wrona ‘(69 Dura), Jakubiak, Malicki.

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 1:1 (0:1) TS Szczerbiec II Wolbórz

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski: Grzegorczyk - Jagiełło, Mamrot, Adamczyk, Kubicki, Lisman (46’ Niepsuj), Cieślak, Kępski, Bujakowski (70’ Lipski), Wawrzynkiewicz (46’ Bora), Maluga (60’ Mucha).