To nie ja podszedłem ludziom pod domy, ale miasto przyszło do mnie - zauważa Dariusz Stachowiak, piotrkowski hodowca drobiu zmęczony już kontrolami wszelkiej maści, na których brak narzekać nie może. - Ktoś, kto pozwolił tu budować, wiedział, że od lat prowadzę tutaj działalność.
W Piotrkowie od dłuższego czasu toczy się batalia o maszty telefonii komórkowej. Tym razem działkowcy z Gęsiej i Brzeźnickiej nie chcą, by wieżę postawiono w pobliżu ich działek. Prezesi ogrodów działkowych mają pretensje, że nie powiadomiono ich o tym przedsięwzięciu. Złożyli stosowne pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.
Z ulgą odetchnęli pracownicy pionu wodno-kanalizacyjnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Wczorajsza sesja rady miasta była pierwszą od kilku tygodni , na której nie pojawił się projekt uchwały o utworzeniu miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej, która miałaby wchłonąć część pracowników MZGK.
Prezydent Piotrkowa kontra radni podejście trzecie. Na wniosek Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka po raz kolejny została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W najbliższy wtorek radni będą obradować już po raz trzeci nad powołaniem nowej spółki wodno - kanalizacyjnej.
Nowa spółka wodno-kanalizacyjna nie powstanie, jeśli nie będzie dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie.
W każdym przypadku jeśli policjant ma wątpliwości dotyczące zachowania kierowcy ma obowiązek przebadać go nie tylko alkosensorem ale i narkotesterem. Tym drugim urządzeniem od stycznia posługują się policjanci z sekcji Ruchu Drogowego piotrkowskiej Komendy Miejskiej.
Nasze nieoficjalne informacje potwierdziły się. Tylko jeden podmiot wpłacił wadium i tym samym zgłosił się do przetargu na dzierżawę majątku piotrkowskich ciepłowni.
Szybciej niż się spodziewano powróci pod obrady sprawa powołania nowej spółki wodno-kanalizacyjnej w Piotrkowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM na wtorek, 7 października zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta.
Wbrew prośbom Prezydenta Miasta po długiej burzliwej dyskusji radni w drugim głosowaniu (wniosek RiG) zdjęli z porządku obrad punkty dotyczące nowej miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej. Pierwsza próba (wniosek PO i LiD)
wyrzucenia spod obrad tych punktów na samym początku sesji skończyła się fiaskiem.
W budynku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pojawił się baner ilustrujący według związkowców zamiary władz miasta.