Tytania i Oberon to bohaterowie spektaklu „Sekrety Szekspira”, który w ramach 39. Łódzkich Spotkań Teatralnych w minioną niedzielę, 27 listopada, mogła zobaczyć piotrkowska publiczność. Przestrzenią, w której zaprezentowano występ dwojga aktorów-mimów było piotrkowskie Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Przed nami trzy miesiące awangardowego teatru w regionie: 21 spektakli w 10 miastach, trzy grupy teatralne z Łodzi, trzy teatry z Polski i jednej duet międzynarodowy. A wszystko za sprawą Łódzkich Spotkań Teatralnych.
XIII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne to kilka dni wyjątkowych działań artystycznych, adresowanych nie tylko do niepełnosprawnej publiczności. Spotkania rozpoczęły się 20 maja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Ogólnopolskim Międzyośrodkowym Konkursem Artystycznym pn. "Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią". Gościem specjalnym i członkiem jury była Laura Łącz.
Już w najbliższy weekend piotrkowska Parafia Ewangelicko-Augsburska otworzy swe podwoje dla… publiczności teatralnej.
Przejmującym, plenerowym spektaklem o wojnie i jej ofiarach, zatytułowanym „Carmen Funebre”, wystawionym w Radomsku na Placu 3 maja rozpoczęły się 37. Łódzkie Spotkania Teatralne. Spektakl obejrzało blisko 300 radomszczan skupionych wokół dekoracji i aktorów.
Spotkania integracyjne organizowane są w Radomsku już po raz 11. Jak zawsze przy tej okazji bawią się i młodsi i starsi i zdrowi i niepełnosprawni. Są koncerty, spotkania i wiele innych atrakcji.
W Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych radomszczański MDK tętnił życiem. Odbywały się tam Integracyjne Prezentacje Teatralne. To kolejna odsłona jubileuszowych X Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Pierwsza część odbyła się w październiku. Współorganizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Dobrowolna, samorządna, niezależna, społeczna grupa kobiet (i nie tylko) działająca na terenie miejskim. Spotkania wirtualne i w realu. Nauka, wymiana doświadczeń i przyjemne spędzanie czasu - tak piszą i mówią same o sobie.
My, tj. Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich działamy i rozwijamy się doskonale. Przybywa nowych pań i kolejnych pomysłów na twórcze spędzanie czasu, a wokół nas kręcą się media...
Z pasji i miłości do rękodzieła powstało w naszym mieście pierwsze Piotrkowskie Koło Gospodyń Miejskich. PKGM jest dobrowolną, samorządną, niezależną społeczną grupą kobiet (i nie tylko) działającą na terenie miejskim, która zrzesza panie w różnym wieku, o szaleńczym entuzjazmie do ręcznych robótek.