Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
Nasze miasto ma już program rewitalizacji do 2023 roku. Chodzi o wieloletni plan działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej i przestrzennej. Celem jest wyprowadzenie obszarów zdegradowanych – Stare Miasto i Podzamcze - ze stanu kryzysu oraz stworzenie warunków do ich zrównoważonego rozwoju.
We wtorek wieczorem w kamienicy przy ul. Starowarszawskiej 7 w Piotrkowie wybuchł pożar.
Blisko 90 proc. terenów piotrkowskiej starówki przeszło już rewitalizację. Obecnie trwają prace związane z regulacją Strawy, a niebawem ruszy remont ulicy Garncarskiej oraz przebudowa placu Zamkowego.
Na początku przyszłego roku w Piotrkowie zamieszka 7 rodzin polskiego pochodzenia. Przyjadą do nas z terenów należących kiedyś do ZSRR. Nowy dom nasi urzędnicy szykują rodakom na Starym Mieście i Podzamczu.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o pobicie. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 3 nad ranem w okolicach Starego Miasta. Właśnie wtedy funkcjonariusze otrzymali informację o pobiciu przed jednym z lokali.
Osoby bezrobotne w wieku 18-25 lat, nie uczące się w systemie dziennym, a chcące zdobyć nowy zawód mogą zgłaszać się do Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, które prowadzi właśnie nabór na kurs zawodowy – opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej.
W województwie łódzkim ZUS wypłaca świadczenia 152 osobom w wieku stu lat i więcej. W tej grupie jest 138 kobiet i 14 mężczyzn. W tym roku 100 lat kończy 69 łódzkich emerytów, w tym 9 mężczyzn. Najstarsza mieszkanka Łódzkiego ma 108 lat (!).
Kilkanaście osób w czwartkowe popołudnie porządkowało groby powstańców warszawskich, pochowanych na cmentarzach w Piotrkowie. Organizatorami akcji był piotrkowski Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub „Gazety Polskiej”. W ciągu kilku godzin uczestnikom tej inicjatywy udało się posprzątać piętnaście mogił, które dodatkowo przyozdobiono biało-czerwonymi chorągiewkami.
„Bryczką po Trakcie” to propozycja Centrum Informacji Turystycznej skierowana do wszystkich piotrkowian i gości, którzy chcą zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa podczas przejażdżki konną bryczką. Taka możliwość będzie w niedzielę 24 lipca w godz. 10.00 – 16.00.