Artykuły do tagu: S12

Sezon urlopowy. Jedźcie ostrożnie
Niebawem rozpocznie się sezon urlopowy, ruch na drogach będzie więc zdecydowanie większy, a co za tym idzie będzie bardziej niebezpiecznie.
Równolegle z trwającymi na drodze krajowej 91 protestami i blokadą drogi przez zdesperowanych mieszkańców gmin Moszczenica i Grabica, samorząd powiatowy podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego jednogłośnie przyjął stanowisko wzywające do przyśpieszenia działań, związanych z budową drogi S12.
Budowa S12. Radni piszą do premier Szydło
Rada powiatu piotrkowskiego chce przyspieszyć budowę trasy S12 oraz obwodnic Srocka, Rozprzy i Sulejowa - dlatego postanowiła przesłać swoje stanowisko m.in. premier Beacie Szydło oraz ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Na temat wzmożonego ruchu tranzytowego debatowano na ostatniej sesji rady powiatu.
W gm. Sulejów będą musieli wyburzać domy?
Przez absurdalne kryteria środowiskowe, którymi kierują się planiści drogi S12, mieszkańcy gminy Sulejów być może będą zmuszeni do wyburzania swoich domów. Przypomnijmy, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska rekomenduje wybór wariantu W6, któremu sprzeciwia się burmistrz Sulejowa.
Nadal nie wiadomo, którędy będzie przebiegać droga ekspresowa S12
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski zabiega o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami GDDKiA, aby ustalić, na jakim etapie jest inwestycja. Aktualnie rozważane są dwa warianty przebiegu S12: W8 i W6, z tym, że jeden z nich zakłada wyburzanie domów w Sulejowie.
Droga S12 ominie Piotrków Trybunalski
Droga ekspresowa S12 nie będzie przechodzić przez Piotrków Trybunalski. W ostatnich dniach ostatecznie wybrano koncepcję budowy drogi ekspresowej.
S12: Urzędnicy wzięli pod uwagę protesty
Znany jest już wariant przebiegu drogi S12 przez teren gminy Sulejów.
Piotrków zabiega, aby droga ekspresowa S12 przebiegała wybranym przez urzędników magistrackich wariantem. - Wystosowaliśmy do GDDKiA pismo, w którym ponownie apelujemy o wybór wskazywanego przez nas pierwotnie wariantu - mówił Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
Wraca temat drogi S12. Samorząd piotrkowski ma wypracować opinię na temat wariantów trasy. Najbardziej prawdopodobnym wydaje się ten przechodzący przez ulicę Wronią.
Czy S12 będzie przebiegać przez Piotrków?
S12 przez Piotrków? Piotrkowski wariant przebiegu drogi S12 znalazł się w grupie trzech wybranych, których analiza jest konieczna, aby wydać decyzję środowiskową.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat