Artykuły do tagu: Podróż

Wybierz się w podróż do Betlejem
Już po raz piąty będziemy mogli się wybrać w Podróż do Betlejem. Do tej pory ten bożonarodzeniowy spektakl w Zakościelu, w gminie Inowłódz, obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.
Opowiedzą o wyprawie na Spitsbergen
Zapraszamy na prelekcję podróżniczą „Wyprawa na arktyczną wyspę Spitsbergen”. O urokach tego mało znanego zakątka ziemi opowiadać będą uczestnicy tegorocznej wyprawy: Ewa Chojnowska, Dawid Jakubik, Igor Węglarski, Tomek Forysiak i Janek Grelewski.
Wakacje all inclusive – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Wyjazd na wakacje powinien być czasem beztroski. Aby tak się stało, warto przemyśleć wcześniej gdzie wyjechać i jaki rodzaj wczasów wybrać. Część osób najlepiej będzie bawić się na wycieczce objazdowej po kilku krajach, a inni wypoczną w pełni, spędzając czas na wakacjach all inclusive. Szczególnie popularna jest ta druga opcja, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas kupna wczasów all inclusive.
Czy ścięgna burmistrza wytrzymają?
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski kontynuuje samotną rowerową podróż do Rzymu. Wczoraj znajdował się już kilkadziesiąt kilometrów za Wiedniem. Przed nim najtrudniejszy odcinek - Alpy.
O wyprawie na Azory. Zaprasza biblioteka
„Na krańcach zachodniej Palearktyki, czyli rzecz o wyprawie Piotrkowskiego Towarzystwa Przyrodniczego na Azory” to tytuł spotkania, które będzie kolejnym z cyklu Klubu Podróżnika. Tym razem spotkamy się z Piotrkowskim Towarzystwem Przyrodniczym.
Rozpoczyna się kolejna IV edycja „Podróży do Betlejem”
W Zakościelu, gm. Inowłódz rozpoczyna się od dziś kolejna edycja interaktywnego widowiska, które przypomina o narodzinach Jezusa Chrystusa. Półtoragodzinny spektakl, w którym biorą udział przyjezdni goście rozgrywa się w wielu miejscach – w sali widowiskowej, w lesie oraz nad rzeką. Przenosi widzów i uczestników w klimat sprzed 2000 lat.
Ekspresja. Ruch. Kontrowersja. Teatralna burza nadchodzi
Przed nami trzy miesiące awangardowego teatru w regionie: 21 spektakli w 10 miastach, trzy grupy teatralne z Łodzi, trzy teatry z Polski i jednej duet międzynarodowy. A wszystko za sprawą Łódzkich Spotkań Teatralnych.
Podróże małe i duże w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17.00 w Czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
Wyjazd do Turcji prawie ją zabił
Kiedy przywieziono ją do Polski, lekarze nie dawali jej żadnych szans. W szpitalu spędziła kilka miesięcy. Jolanta Ciesielska, piotrkowianka, która w sierpniu zeszłego roku wyjechała z mężem do Turcji i dostała udaru, dziś wraca do zdrowia i czuje się coraz lepiej.
„Trzeba uważać na swoje marzenia” - rozmowa z Martyną Kwiatkowską
Martyna Kwiatkowska to piotrkowianka, od kilku lat koordynuje projekty Fundacji Edukacja dla Demokracji w Tadżykistanie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat