Kilka dni temu wystartował drugi etap prac na drodze wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy, które swoim zakresem obejmują odcinek od ul. Dmowskiego do wyremontowanego już fragmentu.
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim również chce wspierać uchodźców z Ukrainy. - Obecnie trwają rozmowy jak w formalny sposób móc tę pomoc nieść, ale mamy już pewne pomysły - mówi Dorota Cudzich, dyrektor instytucji. Stworzona ma zostać na przykład specjalna lista.
Sucha karma to jeden ze sposobów żywienia psa, który nieustannie jest najpopularniejszy. Jeśli taka karma zostanie odpowiednio dobrana, to zapewni zwierzakowi zdrowie, kondycję i zdrowy rozwój. Nie bez znaczenia jest również to, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ pozwala zaoszczędzić nieco na karmieniu pupila, ale jednocześnie nie ponosząc strat na jego zdrowiu i zdrowym odżywianiu.
Drugie podejście okazało się skuteczne. W piotrkowskim Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnięto przetarg na remont drogi wewnętrznej od Przedszkola Samorządowego nr 7 do Powiatowego Urzędu Pracy.
Mikro oraz mali przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku pandemii mogą ubiegać się o wsparcie z piotrkowskiego Powiatowego Urzędu Pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jednorazowa dotacja z Funduszu Pracy może wynieść do 5 tys. złotych.
Istnieje wielu zwolenników kotów. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowego usposobienia tych zwierząt. Preferują one samotny tryb życia i zazwyczaj wybierają własne ścieżki. Posiadając w domu takie zwierzę nie ma się tak dużo obowiązków jak w przypadku psa. Koty są niemal samoobsługowe - nie trzeba wychodzić z nimi na spacery czy zajmować zabawą. Potrafią znaleźć sobie miejsce pod warunkiem, że zapewni się im ich własną przestrzeń.
Bezrobocie w naszym regionie rośnie. - Ten rok jest odmienny i dużo gorszy od lat ubiegłych - twierdzi Dorota Cudzich dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Poznaj tajniki zdrowego żywienia Twojego mruczącego przyjaciela.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest rozwiązaniem systemowym wspomagającym przekwalifikowanie i aktualizację wiedzy oraz umiejętności pracodawców i pracowników. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące, z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie kwalifikacji własnych, jak i zatrudnionych osób. Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, lub 100% kosztów kształcenia ustawicznego, w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.