W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyspiesza, a wymagania zawodowe rosną, coraz więcej osób doświadcza problemu pracoholizmu. Choć niektórym może wydawać się, że poświęcanie nadmiernej ilości czasu pracy jest oznaką zaangażowania i ambicji, rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na piotrkowską starówkę tłumy i pokazały, że muzyka i spontaniczne pląsy łączą pokolenia. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek podczas następnej miejskiej potańcówki.
Policja, straż pożarna, leśnicy z Nadleśnictwa Piotrków, straż łowiecka, WOPR, straż rybacka, sanepid i wędkarze z PZW uczestniczyli w akcji jaka odbyła się nad dwoma zalewami. Jak podkreślają policjanci były to działania o charakterze kontrolno – prewencyjnym.
Wybór odpowiednich środków dezynfekujących do placówek medycznych jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest skuteczność środka w eliminacji bakterii, wirusów i innych patogenów. Ważne jest, aby produkt był testowany i potwierdzony przez odpowiednie badania. Kolejnym aspektem jest czas działania, który powinien być jak najkrótszy, aby zapewnić efektywność dezynfekcji przy dynamicznym funkcjonowaniu placówki. Bezpieczeństwo stosowania jest równie istotne; produkty nie powinny wywoływać alergii ani podrażnień u personelu i pacjentów. Ostatnim, ale równie ważnym kryterium, jest zgodność z normami sanitarnymi, które regulują stosowanie środków dezynfekujących w środowisku medycznym.
Policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali 83-latka oraz 34-latka, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Zostali oni ukarani wysokim mandatami karnymi oraz stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.
Nowe puzzle układanki i klocki to nie cały sprzęt zakupiony w ramach projektu „Gmina Rozprza stawia na przedszkolaków”. Przedszkole w Rozprzy i Niechcicach ma do dyspozycji dzieci nowoczesne monitory oraz podłogi interaktywne. Pomoce dydaktycznie i sprzęt multimedialny zostały sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Adam Karzewnik spoczął dzisiaj na piotrkowskim cmentarzu. Rodzina, znajomi i współpracownicy pożegnali samorządowca, który był wiceprezydentem Piotrkowa przez prawie 18 lat.
Jerzy Bralczyk wywołał burzę w internecie i naraził się miłośnikom zwierząt. Profesor, znany językoznawca, sprzeciwił się stwierdzeniu, że pies umiera. W jego ocenie psy zdychają. Miłośnicy zwierząt zarzucają mu brak empatii - podkreślając, że pies, czy kot obecnie są pełnoprawnymi członkami rodziny. Temat ten był szeroko komentowany w magazynie „Magiel” na antenie Radia Strefa FM.
Liczba cudzoziemców pracujących legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym pod koniec czerwca tego roku przekroczyła 1 mln 160 tys. osób. To więcej o 21,9 tys. niż w marcu 2024 roku. Pod koniec pierwszego półrocza w województwie łódzkim zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych było 72,9tys. obywateli z zagranicznym paszportem. Największą grupę w regionie wśród pracujących obcokrajowców stanowią Ukraińcy.
Wybór firmy zajmującej się przewozami międzynarodowymi to kluczowy krok dla osób planujących podróż poza granice kraju. Odpowiednia firma zapewni nie tylko bezpieczeństwo i komfort podróży, ale także elastyczność w dostosowywaniu usług do indywidualnych potrzeb klientów. W tym artykule przedstawimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika, aby mieć pewność, że podróż będzie przebiegać bezproblemowo.