Advertisement

Artykuły do tagu: PCMD

Prezydent Piotrkowa napisał list do Marszałka w sprawie szpitali
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
„Nie zamkniecie mi ust groźbami!
„Gdybym mogła, to poszłabym do szpitala i wyprowadziła stamtąd dyrekcję!" - posłanka PO Elżbieta Radziszewska domaga się od starosty piotrkowskiego natychmiastowego odwołania dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Elizy Bartkowskiej. Zaapelowała do wojewody łódzkiego o jak najszybsze połączenie obu piotrkowskich szpitali. Poza tym wspomniała o negatywnej ocenie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącej restrukturyzacji placówek. Parlamentarzystka zwołała we wtorek konferencję prasową, podczas której długo mówiła przede wszystkim o sytuacji w PCMD.
PCMD w Piotrkowie wypowiedziało umowę ryczałtową. NFZ odpowiada [Aktualizacja]
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego, zwołana na wniosek radnych PiS, poświęcona była sprawom szpitala przy ul. Roosevelta. Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcą, by dyrekcja Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiadała Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, to już jednak nastąpiło, w piątek wypowiedzenie umowy dotarło do siedziby NFZ w Łodzi.
Burzliwa dyskusja podczas sesji absolutoryjnej w piotrkowskim Starostwie Powiatowym
Nie bez przeszkód starosta i członkowie Zarządu Powiatu Piotrkowskiego uzyskali we wtorek absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. Przed rozpoczęciem głosowania radni przeprowadzili bowiem dość burzliwą dyskusję na temat sytuacji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, którą będą kontynuować w czwartek, 27 czerwca podczas sesji nadzwyczajnej.
W ubiegłym tygodniu posłanka Elżbieta Radziszewska skrytykowała przedstawicieli piotrkowskiego Starostwa Powiatowego, którzy planują zamknąć nierentowne ich zdaniem oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodków, tworząc w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Parlamentarzystka twierdzi, że już cztery lata temu, przed przekształceniem szpitala lekarze napisali list, w którym można było przeczytać, że prędzej, czy później dojdzie do komercjalizacji usług. Centrum Matki i Dziecka to miała być piotrkowska klinika dla kobiet i ich dzieci, tymczasem szpital jest źle zarządzany i coraz bardziej zadłużony, a wpakowano tam przecież 5 milionów publicznych pieniędzy. To jest nasze i powinno służyć pacjentom za darmo. Poruszę niebo i ziemię i nie dopuszczę do tego, żeby powiat popełniał tego typu niegospodarność - mówiła na antenie Radia Strefa FM Piotrków Elżbieta Radziszewska. Do tych zarzutów ustosunkowali się starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak i dyrektor PCMD Eliza Bartkowska.
Porodówka przy Roosevelta zostanie zlikwidowana?
Odziały Położniczo-Ginekologiczny i Noworodków w szpitalu przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim zostaną zlikwidowane? Zakład opiekuńczo-leczniczy ma powstać w strukturach Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, które po tej zmianie oczywiście zmieniłoby nazwę.
Królewna Śnieżka odwiedziła małych pacjentów w PCMD
Mali pacjenci, którzy przebywają obecnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim dostały w czwartek (30 czerwca) prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wręczali je między innymi... Królewna Śnieżka i towarzyszące jej krasnoludki.
Amazonki pokazały, jak badać piersi
Panie z Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek "Kamilki" opowiadały o profilaktyce związanej z rakiem piersi. Spotkanie zorganizowano we wtorek w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie
Dzień Matki w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka
26 maja przypada Dzień Matki, natomiast nieco wcześniej, bo w miniony piątek Dzień Matki obchodzono w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie.
21.05.2019 11:56
Co dalej ze szpitalem?
Pieniądze z NFZ są niewystarczające do dalszego funkcjonowania Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim - tak uważa dyrekcja placówki. Zdaniem dyrektor Elizy Bartkowskiej, wysokość ryczałtu, przyznanego na 2019 rok wynosi niecałe 6,6 mln zł. Według prognoz wystarczy to na realizację świadczeń do września 2019 roku.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat