Jaki był to rok dla piotrkowskiego sportu? Na pewno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie jest niezwykle ciężko. Kilka sukcesów, niestety także kilka spektakularnych porażek. Spróbujmy krótko przypomnieć to, co wydarzyło się w piotrkowskim sporcie w 2009 roku w najważniejszych dyscyplinach.
17 i 18 stycznia 1945 roku wiele miejscowości naszego regionu zostało wyzwolonych spod okupacji hitlerowskiej. Do Opoczna, Piotrkowa, Tomaszowa czy Łodzi wkroczyły jednak wojska sowieckie. W związku z 65 rocznicą tego wydarzenia w poniedziałek w Opocznie odbędzie się konferencja WYZWOLENIE ALE CZY WOLNOŚĆ zorganizowana przez posła PIS Roberta Telusa.
Jedenastego stycznia - punktualnie o godz. 11 rozpoczął się pierwszy w 2010 roku trening kadry PGE GKS Bełchatów. Giekaesiacy pomimo mroźnej aury wyszli na boisko ze sztuczną murawą, gdzie na pieczołowicie przygotowanej części boiska biegali serie po 12 minut.
Zbigniew Zakrzewski będzie pierwszym wzmocnieniem PGE GKS Bełchatów. Piłkarz ma przyjechać w poniedziałek do Bełchatowa, podpisać kontrakt i rozpocząć treningi - informuje „Dziennik Łódzki”.
25 litrów spirytusu, 460 paczek papierosów i 5 reklamówek tytoniu zabezpieczyli piotrkowscy policjanci u mieszkanki Opoczna oraz jej znajomej, obywatelki Armenii.
Były zawodnik m.in. Omegi Kleszczów i Concordii Piotrków Witold Sowała został nowym piłkarzem KS Paradyż.
Wisła Kraków zainteresowana jest pozyskaniem Carlo Costly'ego. Napastnik PGE GKS Bełchatów, który niedawno awansował z reprezentacją Hondurasu na mistrzostwa świata, miałby wzmocnić ekipę mistrzów Polski już tej zimy - informuje "Futbol News".
Do przetargu na zakup PGE GKS Bełchatów stanął tylko jeden chętny. - Ale dzięki temu klub zostanie bełchatowski i górniczy - mówią ludzie związani z GKS-em.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć świętowanie, Muzeum Regionalne w Opocznie przygotowało wystawę, na której będzie można zobaczyć, w jaki sposób obchodzono tradycyjne opoczyńskie Boże Narodzenie.
Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.