Ruszające się deski na podłodze, sufit podparty drewnianymi, ruchomymi palami, dziury w ścianach, sypiący się tynk, cegły spadające od czasu do czasu, zapadające się kominy, schody, po których już niedługo nie będzie można przejść. Jednym słowem ruina, na terenie której nie jest bezpiecznie.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie uzyskał ponad 40 tys. dofinansowania z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te pozwolą na zorganizowanie dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego w Sulejowie zajęć z przedmiotów szkolnych, zajęć z psychologiem terapeutą, wyjazdów do kina i teatru oraz wycieczki krajoznawczej.
Bilet socjalny, czyli ulgowe przejazdy komunikacją miejską dla osób bezrobotnych i "przedemerytów", zniknął z Piotrkowa w tym roku. O tym czy wróci, zdecydują miejscy radni już jutro podczas sesji.
Projekt uchwały o powołaniu nowej spółki wodno-kanalizacyjnej wraca pod obrady radnych jak przysłowiowy bumerang. Po spotkaniu w piotrkowskim magistracie zorganizowanym kilka tygodni temu na wniosek przewodniczącego Rady Miasta Pawła Szcześniaka wydawało się, że w końcu udało się wszystkim zainteresowanym stronom wypracować wspólne stanowisko. Okazuje się jednak, że nie do końca.
Ukazała się kolejna pozycja wydawnicza z serii "Biblioteka Piotrków 800". Tym razem książka opisuje dzieje klasztoru Panien Dominikanek od założenia aż do czasów współczesnych.
Piotrków i rosyjska Kostroma znów mają się ku sobie. Oba miasta, rękoma swoich prezydentów, Krzysztofa Chojniaka i Aleksandra Kudriawcjewa, podpisały list intencyjny w sprawie współpracy gospodarczej i kulturalnej.
Piotrków miał dostać 8 milionów dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Unijne miliony jednak nas ominą, ponieważ zarząd województwa, instytucji pośredniczącej przy podziale środków, skreślił nas z listy projektów kwalifikujących się do dofinansowania.
Było już kilka kompleksowych kontroli. Zapowiedziane są kolejne. Czy to tylko rutynowe działania? Niektórzy mieszkańcy i działkowicze z ulicy Gęsiej twierdzą, że zlokalizowany w ich sąsiedztwie zakład produkcji mebli zatruwa środowisko.
Po ponad roku od rozstrzygnięcia przetargu na kupno nowych samochodów do egzaminowania w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie okazało się, że wiele szkół jazdy chciałoby, żeby opel corsa zniknął stamtąd jak najszybciej. Początkowo właściciele szkół nauki jazdy niechętnie odnosili się do zmiany samochodów z dotychczas wykorzystywanego opla corsy na toyotę yaris. Teraz ci, którzy już pozbyli się cors, chcieliby, żeby i ośrodek egzaminowania pośpieszył się z całkowitym przejściem na toyoty yaris.